Facebook

LEONCIN. Dni Leoncina na sportowo

2019-07-13 11:52:51

W dniach 6-7 lipca, podczas corocznych Dni Leoncina, odbywały się turnieje dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piłkę nożną i siatkówkę. Organizatorem był zarząd UKS Goliat Leoncin

W sobotę, na orliku w szranki stanęli juniorzy z roczników 2002/03 i starsi. Juniorzy reprezentujący barwy Goliata Leoncin nie dali szans przeciwnikom, nie przegrywając żadnego swojego meczu. 2. miejsce zajął KS Zaborowianka Zaborów, a na 3. miejscu uplasował się zespół o dźwięcznej nazwie FC po Nalewce. Królem strzelców został Kuba Szczepaniak z Goliata Leoncin, a najlepszym bramkarzem został Dominik Kiełbasiński z FC po Nalewce.
Tego samego dnia w turnieju wewnętrznym zmierzyli się ze sobą zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2006/07 i młodsi z UKS Goliat Leoncin. Sukcesem może pochwalić się drużyna dziewcząt, która zajęła 3. miejsce! Królem strzelców został Sebastian Wiśniewski, najlepszym zawodnikiem Bartosz Marciniak, najlepszą zawodniczką wybrano Dominikę Pręgowską, a najlepszym bramkarzem został Wiktor Michalczyk. Również zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2009/10 rozegrali turniej wewnętrzny, w którym królem strzelców został Piotr Szymański, najlepszym zawodnikiem Krystian Wiśniewski, najlepszą zawodniczką została Natalia Czpioła, a najlepszym bramkarzem Paweł Michalczyk.
Na koniec sobotniego popołudnia rozegrano turniej wewnętrzny dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych. Tutaj jedyna drużyna dziewcząt również zajęła 3. miejsce. Królem strzelców został Bartosz Marciniak, najlepszym zawodnikiem Adam Szerszeń, najlepszą zawodniczką Diana Wnyk, a najlepszym bramkarzem Igor Wodziński.
W niedzielę, na seniorskim turnieju, na leoncińskim orliku stawiło się 12 – silnie obsadzonych drużyn, których barwy reprezentowali zawodnicy znani m.in. z rozgrywek Nowodworskiej Ligi Futbolu oraz Playareny. 1. miejsce zajęła drużyna Łukasza Zalewskiego i Macieja Siwka – Dream Team, który nie schodzi z podium klasyfikacji końcowej NLF. Wyższość Dream Teamu musieli uznać zawodnicy Brooklynu NDM – świeżo upieczonego mistrza nowodworskiej Playareny. 3. miejsce zajęło Południe Czosnów, pokonując FC po Nalewce, silnie wspomagane m.in. młodymi zawodnikami z Nowej Gwardii. Królem strzelców został Michał Gąska z Dream Teamu,a najlepszym bramkarzem Kacper Dominiak, również reprezentujący barwy Dream Teamu.
W turnieju siatkarzy bezkompromisowa okazała się drużyna: Jurne Młokosy z Warszawy, która wygrała cały turniej. 2. miejsce zajęli gospodarze – Goliat Leoncin, 3. Siatkoholicy Łomianki, 4. Zenit Kazuń. Najlepszym siatkarzem wybrany został „siatkoholik” Marcin Łyżwiński, a najlepszą siatkarką Magda Stalczewska.
Łącznie wręczono 18 pucharów, 120 medali i 18 statuetek. W turniejach brało udział 120 dzieci i młodzieży oraz 152 osoby dorosłe.Organizatorem był zarząd UKS Goliat Leoncin, natomiast nagrody ufundował wójt gminy Leoncin.