LEONCIN. Chodnik Stare-Nowe Grochale buduje się w tempie żółwia

2022-03-07 6:56:54

Końca nie widać i to nie dlatego, że długość tej inwestycji to 2350 metrów. Końca robót nie widaća po zaawansowaniu prac można odnieść wrażenie, że 6 miesięcy zapowiedziane w sierpniu 2021 roku przez Mazowiecki Zarząd dróg Wojewódzkich to był zbyt optymistyczny termin oddania inwestycji

Kiedy pisaliśmy rok temu, że powstanie chodnik przy drodze wojewódzkiej 575 między Starymi i Nowymi Grochalami mieszkańcy odetchnęli z ulgą, bo 5 lat trwał proces przygotowawczy do tej inwestycji, a chodnik ze względu na duże zaludnienie w tym miejscu był potrzebny dla bezpieczeństwa mieszkańców. Niestety zamiast cieszyć się nowym chodnikiem trzeba brnąć w piachu, bo inwestycja jest mocno „rozgrzebana”. Przypomnijmy, że 25 sierpnia 2021 roku odbyło się podpisanie umowy na budowę chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 575, wraz z przebudową i budową zjazdów indywidualnych i publicznych na działki przyległe do drogi, budowę peronów autobusowych oraz poprawę odwodnienia pasa drogowego. Padł wtedy termin 6 miesięcy na wykonanie zadania, a nawet optymistycznie zakładano wcześniejsze oddanie inwestycji.

Końca prac nie widać…

Podczas podpisania umowy obecne był strony: Województwo Mazowieckie – Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie – reprezentowany przez Dyrektora MZDW Grzegorza Obłękowskiego oraz Invest AG Sp. z o.o. reprezentowana przez pełnomocników Grzegorza Golca i Wiktorię Waniek, gminę Leoncin reprezentował wójt gminy Leoncin Adam Mirosław Krawczak. Przy podpisaniu umowy obecne były również osoby zaangażowane w 5-cioletni proces – Tomasz Dąbrowski – Dyrektor MZDW, Jadwiga Zakrzewska – Radna Sejmiku Mazowieckiego, Arkadiusz Kiełbasiński – Przewodniczący Rady Gminy Leoncin i Bogdan Mosakowski – Radny Rady Gminy.

– Obserwując plac budowy mamy wrażenie, że prace są mocno opóźnione, a tempo przypomina żółwi spacer. Slalom między zabezpieczeniami poboczy, a pojazdami pracującymi podczas budowy nie jest rzadkością – mówi jedna z mieszkanek Grochali.

Kiedy pójdziemy nowym chodnikiem?

Miało być szybko i bezpiecznie, jest niekończący się plac budowy. Przypominam, że droga wojewódzka 575 przecina gminę Leoncin, łączy Płock z Nowym Dworem Mazowieckim i jest dość ruchliwa. Kierowcy i piesi są już dość długo narażeni na dyskomfort poruszania się w tym miejscu. Kiedy w listopadzie 2021 roku zapytaliśmy rzecznika prasowego Mazowieckiego Zarządu Dróg, dlaczego są przestoje w inwestycji nie doczekaliśmy się odpowiedzi, a postęp prac od tego czasu jest nadal słabo widoczny. Kiedy pójdziemy nowym chodnikiem, pytają mieszkańcy? My dołączamy się do pytania. Do tematu będziemy wracać.

Marzena Dobraczyńska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *