LEGIONOWSKI. Wzmożone kontrole drogówki – poprawa bezpieczeństwa pieszych

2023-06-20 11:57:10

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji dziś i jutro przeprowadzają działania prewencyjno – kontrolne, których głównym celem jest poprawa stanu BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH w garnizonie stołecznym. Eliminowanie naruszeń powodowanych przez uczestników ruchu drogowego, w relacji kierujący pojazdem – pieszy, ma wpływ na bezpieczeństwo

Policjanci warszawskiej „drogówki” przez dwa dni przeprowadzają wzmożone działania, które mają na celu poprawę stanu bezpieczeństwa pieszych w garnizonie stołecznym. W dniach 20 – 21 czerwca, PRZEDE WSZYSTKIM W REJONACH PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH, mundurowi reagują na wykroczenia popełniane przez kierujących, m.in. na nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie lub omijanie pojazdu, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, bądź też niezatrzymanie przed sygnalizatorem nadającym sygnał czerwony.

Policjantom nie umkną również naruszenia przepisów przez pieszych, którzy często nie stosują się do sygnalizatora S5 nadającego sygnał czerwony, czy przekraczają jezdnię w miejscu niedozwolonym. Do zdarzeń drogowych z ich udziałem dochodzi również, gdy wejdą bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, a jest to ZABRONIONE, również na przejściu dla pieszych!

Źródło: KPP Legionowo

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *