Facebook

Kwiecień: Zabójstwo, pożar i bunt mieszkańców

2015-12-31 11:33:07

1. Fundacja Otworzyć Autyzm zorganizowała w Nowym Dworze festyn mający na celu przybliżenie tematyki związanej z autyzmem. W kwietniu odbyły się także prelekcje skierowane do rodziców, pracowników szkół, urzędów, lekarzy.

2. W Pomiechówku w parku linowym powstała ścianka wspinaczkowa. Zostały zamontowane także kamery.
3. Planowana budowa instalacji do produkcji oleju parafinowego spotkała się z ogromnym sprzeciwem mieszkańców Kosewa (gm. Pomiechówek) i okolicznych miejscowości. Kategoryczny protest ludzi sprawił, że inwestor wycofał się z realizacji inwestycji.
4. Kolarze pokonywali 200-300-kilometrowe trasy w ramach rajdu szosowego zorganizowanego przez Randonneeurs Polska.
5. W Andzinie koło Nasielska wybuchł pożar 10 hektarów lasu. Przez 11 godzin ogień gasiło ponad 100 strażaków.
6. W „Raju” w Czarnowie (gm. Pomiechówek) zginął człowiek. Zarzut zabójstwa usłyszał właściciel „raju dla panów” – Wiesław W. To nie pierwszy raz, kiedy został zatrzymany. W 2012 r. trafił do aresztu za sutenerstwo, jednak po trzech miesiącach wyszedł na wolność, gdyż został uznany przez sąd za „niepoczytalnego”.
7. Ze stanowiska dyrektora Nowodworskiego Centrum Medycznego został odwołany Zbigniew Kończak, który pełnił tę funkcję przez 7 lat. Głównymi przyczynami były „ujawnione w postępowaniu nieprawidłowości, polegające na nieprawidłowym prowadzeniu dokumentacji medycznej, brakach w nadzorze nad zespołami medycznymi oraz nieprawidłowości w transportowaniu pacjentów z ostrym zawałem serca”. Decyzja o odwołaniu poruszyła wielu mieszkańców powiatu oraz pracowników szpitala. Sam dyrektor wskazywał, że został odwołany, ponieważ był „niewygodny”, zaś za jego kadencji powstało wiele nowych poradni, pracowni, nowa część szpitala, termomodernizacja, informatyzacja oraz likwidacja pożyczek i prawie 8-milionowego długu, który zastał w 2008 roku. Na stanowisku dyrektora naczelnego zasiadł dotychczasowy zastępca, Ahmed Jadou, którego część pracowników szpitala posądzała o mobbing i zastraszanie (np. zmuszanie do łamania ustawy o państwowym ratownictwie medycznym). Kilka miesięcy później został zwolniony z pracy w NCM – prokuratura postawiła mu zarzut fałszowania dokumentacji.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *