Facebook
Kurs java – podstawowe informacje

2019-10-21 8:56:25
Świat wokół nas zmienia się w naprawdę szybkim tempie. Liczące się jeszcze niedawno zawody odchodzą powoli w niepamięć, inne natomiast stają się niezwykle pożądane. Jedną z branż, przeżywającą nieustanny rozkwit jest programowanie. Szacuje się, że w najbliższym czasie w naszym kraju brakować będzie nawet 50 tysięcy programistów.

 

Nigdy nie jest za późno na zmianę swojej profesji, tym bardziej że programowanie nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Kurs młodszego programisty Java to znakomity pomysł na początek swojej przygody z pisaniem kodu, gdyż język ten jest prosty, a zarazem należy do najpopularniejszych i najbardziej pożądanych wśród pracodawców na całym świecie.

Dlaczego Java?

Java to jeden z najbardziej popularnych języków programowania. Decyduje o tym jego prosta składnia i czytelność kodu. Mimo tego, że formuły nie należą do najkrótszych, to dzięki metodzie ich zapisu, zasadę działania kodu może zrozumieć nawet osoba, która nie miała wcześniej do czynienia z programowaniem.

Ze względu na swoją popularność, Java dorobiła się tysięcy gotowych bibliotek i rozwiązań, które można wykorzystać w swoich projektach. Nie ma więc większych problemów, by zintegrować napisaną aplikację z usługami Google czy innych czołowych firm. Dużym plusem jest także ogromna społeczność, która z ochotą pomoże w przypadku pojawienia się jakiegoś problemu.

Java jest niezwykle uniwersalnym językiem. Za jej pomocą napiszemy aplikację na komputer i to na dowolny system: Windows, MacOS czy też Linux. Java jest wykorzystywana także przez programistów tworzących aplikacje na telefony komórkowe z systemem Android. Java to także środowiska serwerowe i duże aplikacje biznesowe. Wszystko dlatego, że jest to język wydajny, bezpieczny i znakomicie się skaluje.

Praca dla programisty Javy

Wszystkie wymienione powyżej zalety języka Javy nie byłyby aż tak istotne, gdyby nie fakt, że to właśnie jego znajomość pozwala na znalezienie dobrze płatnej pracy. Oferty pracy wymagające znajomości Javy stanowią większość wszystkich wpisów na popularnych serwisach łączących pracodawców z pracownikami. Ze względu na to, że większość prac polega na utrzymaniu istniejących już systemów, nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Warte wspomnienia są także zarobki dla programisty Javy. Początkujący może liczyć na wypłatę w granicach średniej krajowe, a eksperci… no cóż, górne widełki mogą zmierzać do nieskończoności.

Kurs Javy

Proponowany kurs Javy to intensywne wyzwanie, które ma za zadanie uczynić z każdej chętnej osoby programistę. Głównym celem szkolenia jest przygotowanie kursanta do pierwszej pracy w sektorze IT na stanowisku młodszego programisty Java. Na kursie prezentowana jest nie tylko niezbędna wiedza, ale także sposób myślenia i umiejętność poruszania się w środowisku IT. Wiadomo też, że bez praktyki nie ma efektów, dlatego sporo czasu poświęca się na pisanie własnego kodu, samodzielnie oraz w grupach. Profesjonalni trenerzy, pracujący w zawodzie od wielu lat, pomogą odnaleźć się w branży i stać się zawodowym programistą.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *