KULTURA. Wieczór ze sztuką i rozrywką w NOK-u

2021-03-05 11:49:56

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią do Nowodworskiego Ośrodka Kultury powróciły wydarzenia, na które z niecierpliwością czekali mieszkańcy “głodni” kulturalnych atrakcji

W piątkowy wieczór, 26 lutego miał miejsce wernisaż wystawy malarki Magdaleny Król pt. Nieoczywistość. Pani Magda jest mieszkanką Zakroczymia, z którym związana jest od najmłodszych lat. Podczas wernisażu zaprezentowała kilkadziesiąt obrazów, nad którymi pracowała przez ostatnie cztery lata. Jak sama o sobie mówi jest samoukiem z pasją. Swoją technikę malarską szlifowała na różnego rodzaju kursach i warsztatach i od lat tworzyła “do szuflady”. Kilka lat temu przyszedł przełomowy moment, kiedy odważyła się wyjść ze swoimi pracami do szerszej publiczności. Wystawa w Nowodworskim Ośrodku Kultury nie jest pierwszą w jej karierze, ale po raz pierwszy zorganizowaną dla rodzimych odbiorców.

Motywem przewodnim obrazów jest szeroko pojęta abstrakcja, która odzwierciedla emocje towarzyszące artystce podczas wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Różne techniki nadkładania farb tworzą na obrazach złudzenia trójwymiarowości, szczelin, spękań co powoduje, że widz na długi czas nie może oderwać wzroku i zagłębia się w obraz jak w równoległy świat.

W ostatnim czasie Pani Magdalena zajęła się również tworzeniem malarstwa figuratywnego tzn. ukazującego ludzkie postacie i relację człowieka z otoczeniem np. miastem. Stonowana kolorystyka obrazów nawiązująca do kolorów ziemi sprawia, że prace artystki mogą stać się niebanalną ozdobą niejednego wnętrza. Wystawę można oglądać do 25 kwietnia br. w Galerii Łącznik Nowodworskiego Ośrodka Kultury.

Tuż po wernisażu w sali widowiskowej odbyło się spotkanie widzów z Krzysztofem Skibą. Lider zespołu Big Cyc tym razem przedstawił swój autorski stand up pt. Skiba – ciągle na wolności. Wnikliwe i krytyczne podejście do otaczającej nas rzeczywistości okraszone dowcipnymi komentarzami autora, jego wspomnienia z barwnego życia w show-biznesie spodobało się publiczności. Mogły o tym świadczyć nie tylko brawa, ale i wybuch salw śmiechu na sali. Po występie widzowie mieli okazję nabyć książkowe wydanie autobiografii artysty z autografem, nie zabrakło też chętnych do wspólnych zdjęć. Jak mówili nowodworzanie; to był wieczór spędzony jak u śmiecho-terapeuty.

Po poluzowaniu pandemicznych obostrzeń Nowodworski Ośrodek Kultury ruszył pełną parą. Podczas wszystkich odbywających się w ośrodku wydarzeń obowiązuje reżim sanitarny: maseczki, dezynfekcja i ograniczona ilość osób na sali. Zapraszamy na stronę www.nok.nowydwormaz.pl gdzie można zapoznać się z pełnym kalendarzem zaplanowanych imprez.

M. Mianowicz, fot. NOK

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *