Facebook

“Ku*** i złodzieje”. Wpis strażaka wywołał burzę

2016-03-21 6:41:56

Pełnienie funkcji publicznej wiąże się z falą krytyki, która spływa na burmistrzów, wójtów, prezydentów czy starostów każdego dnia. Czy w roli krytyków powinni występować również strażacy?

Startując na odpowiedzialne stanowiska w mieście typu burmistrz, wójt, prezydent, trzeba się liczyć z falą narastającej krytyki. Z reguły nigdy nie da się dogodzić wszystkim mieszkańcom.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet w internecie nie jest się anonimowym. Pokazała to ostatnia sytuacja na popularnym portalu społecznościowym – Facebook. Przed referendum lokalnym, które odbyło się w Nowym Dworze Mazowieckim 28 lutego, na profilu syna jednego z radnych, pojawił się wpis, który miał zachęcić jego znajomych do zostania w domu w dniu referendum. Kilka minut później pod wspomnianym wpisem pojawiły się komentarze. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że komentarze te obrażały osobę burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego i radnych, a ich autorami byli niektórzy strażacy z OSP Nowy Dwór Mazowiecki. Wpisy jednego ze strażaków ochotników sugerowały, że burmistrz Kowalski robi “machlojki” w mieście oraz, że wraz z radą miejską są to ku*** i złodzieje.

Burmistrz nie chciał tego komentować.

– Znam tego pana. Na wigilii miejskiej dzielił się ze mną opłatkiem, a teraz publicznie pisze takie rzeczy?! Dziwne… – mówi burmistrz.

Warto dodać, że w ubiegłym miesiącu do Rady Miejskiej wpłynął wniosek od Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej – Daniela Jeszke – dotyczący podwyższenia ekwiwalentu, czyli stawki godzinowej dla strażaków ochotników. Dotychczas stawka ta wynosiła 8 zł za godzinę akcji. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego pozytywnie zaopiniowała wyżej wspomniane pismo.

Na jedno ze spotkań komisji poproszony został zastępca komendanta Straży Miejskiej – Bogdan Błoński, który zaproponował podwyższenie stawki z 8 na 16 złotych. Nie wiadomo jednak, kiedy radni podejmą uchwałę dotyczącą zwiększenia wysokości ekwiwalentu dla strażaków OSP, bowiem na ostatniej sesji Rady Miejskiej punktu tego w porządku obrad nie było. Czy miały na to wpływ wpisy strażaków? Okazuje się, że nie. Jak informuje burmistrz, uchwała jest w trakcie przygotowania przez komendanta Straży Miejskiej – Piotra Rogińskiego.

Jacek Kowalski zapewnia, że mimo zaistniałej sytuacji jego relacje z OSP Nowy Dwór nie zmienią się.

– Ja nie patrzę na takie wpisy. Nie zmieni to nic w moich relacjach ze strażakami i nadal będę wspierał strażaków zarówno z OSP, jak i z OSP–RW – dodał burmistrz Kowalski.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…