Facebook

Ktoś podszywa się pod radnych?

2016-03-03 1:01:03

W ostatnim tygodniu kampanii referendalnej w Nowym Dworze pojawiły się fałszywe ulotki, namawiające do wzięcia udziału w głosowaniu, do złudzenia przypominające oryginalne listy radnych Jerzego Plackowskiego i Zdzisława Szmytkowskiego. Sprawę fałszerstw bada nowodworska policja.

Sfałszowana ulotka

Oryginalna ulotka

Przed odbywającym się w minioną niedzielę referendum radni reprezentujący stowarzyszenie WND rozesłali do mieszkańców miasta listy, w których namawiali, aby nie brać udziału w glosowaniu, jeśli pozytywnie ocenia się pracę burmistrza Jacka Kowalskiego. Każdy z listów sygnowany był podpisem radnego. Większość materiałów zawierała również zdjęcie autora.

Kilka dni przed referendum pojawiła się ulotka, do złudzenia przypominająca list radnego Jerzego Plackowskiego, zachęcająca, aby… iść na referendum. Autor falsyfikatu zachował oryginalną szatę graficzną, zdjęcie oraz podpis radnego, zmieniając jednocześnie treść ulotki. W oryginale zawierała ona listę inwestycji, zrealizowanych w czasie sprawowania władzy przez Jacka Kowalskiego. Wersja sfalszowana przedstawiała wymienione działania burmistrza z negatywnym komentarzem.

Jak stwierdził w rozmowie z naszą redakcją Jerzy Plackowski – ulotki trafiły do skrzynek pocztowych w jednym z bloków. Plik w formie elektronicznej został również umieszczony na forum internetowym Novidvor.pl. Poszkodowany radny wydał oświadczenie, w którym czytamy m.in o zgłoszeniu sprawy do prokuratury w oparciu o art. 190a §2 Kodeksu Karnego, dotyczący podszywania się pod inną osobę. Podkreślił też, że nie wybiera się na referendum.

W piątkowe popołudnie do naszej redakcji trafiła również informacja o pojawieniu się sfałszowanej w podobny sposób ulotki radnego Zdzisława Szmytkowskiego, której egzemplarze miały trafić do skrzynek pocztowych mieszkańców Modlina Twierdzy.

Dyrektor modlińskiego Zespołu Szkół również w specjalnym oświadczeniu potępił zachowanie fałszerzy i poinformował o zgłoszeniu sprawy do prokuratury. Obecnie dochodzenie w tej sprawie prowadzi nowodworska policja.

Tomasz Parciński

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…