Facebook
Który bukmacher jest w Polsce legalny?

2018-04-27 6:21:22

Wprowadzenie zmian w ustawie hazardowej miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa graczy oraz uregulowanie podmiotów oferujących zakłady wzajemne. Obecnie na polskim rynku bukmacherskim legalnie działać mogą wyłącznie operatorzy, którzy uzyskali odpowiednią licencję wydawaną przez polskie Ministerstwo Finansów. Legalność bukmachera jest bardzo ważną kwestią, ponieważ gra u operatorów nielicencjonowanych związana jest z ryzykiem poniesienia kary finansowej.

 

Legalni bukmacherzy w Polsce

Wszyscy operatorzy zakładów wzajemnych, którzy chcą działać na terenie Polski muszą uzyskać licencję przyznawaną przez Ministerstwo Finansów. Najprostszym sposobem na sprawdzenie koncesjonowanych firm jest zapoznanie się z listą zamieszczoną między innymi na stronie ministerstwa. Obecnie znajdują się na niej: Totolotek, Fortuna, STS, LVbet, eToto, forBET, Milenium oraz TotalBet. Firmy te uzyskały licencję na organizowanie zakładów wzajemnych zarówno przez internet, jak i w punkach naziemnych. Koncesję Ministerstwa Finansów posiada także rumuński SuperBet, który póki co funkcjonuje jedynie za pośrednictwem sieci punktów stacjonarnych. Każdy legalny bukmacher jest zobowiązany do przestrzegania zasad prawa polskiego, a tym samym odprowadzania podatków od wszystkich obstawianych pieniędzy.

Weryfikacja bukmachera

Legalność każdego organizatora zakładów bukmacherskich można zweryfikować, sprawdzając jego stronę internetową. Witryna powinna być w języku polskim oraz znajdować się na domenie zakończonej skrótem “pl”. Każdy bukmacher posiadający stronę na domenie “com” jest w Polsce nielegalny. W treści portalu muszą znajdować się informacje na temat siedziby firmy, co również ułatwia identyfikację danej firmy. Operatorzy zakładów bukmacherskich koncesjonowani przez Ministerstwo Finansów muszą posiadać siedzibę w Polsce. Dane sugerujące stacjonowanie przedsiębiorstwa poza granicami kraju są zazwyczaj sygnałem, że podmiot ten nie działa legalnie.

Bezpieczeństwo graczy

Każdy legalny bukmacher zobowiązany jest do zapewnienia graczom wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Dotyczy to nie tylko danych osobowych, ale również płatności. Rejestracja w legalnym serwisie bukmacherskim wymaga między innymi przesłania skanu dowodu osobistego, dzięki czemu założenie konta nie może być dokonane na dane osoby obcej lub niepełnoletniej. Procedura rejestracji w dużym stopniu świadczy o legalności danego podmiotu. Bukmacherzy działający w internecie bez koncesji zazwyczaj nie wymagają zeskanowania dowodu osobistego czy też podania danych konta bankowego.

Legalny bukmacher

Status każdej firmy bukmacherskiej sprawdzić można również w rządowym rejestrze domen zakazanych. Zgodnie z obowiązującą obecnie ustawą, domena każdego nielegalnego bukmachera musi się w nim znaleźć. Dostęp do takich witryn powinien być również blokowany przez dostawców internetu, zwykle w ciągu 48 godzin od momentu jej dodania. W praktyce jednak domeny tego typu dodawane są do rejestru dość nieregularnie, dlatego w każdym przypadku warto zachować ostrożność i dokonać samodzielnej weryfikacji na podstawie innych źródeł. Którzy to legalni bukmacherzy dowiemy się również serwisu http://bukmacher-legalny.pl/legalni-bukmacherzy/

Należy pamiętać iż gra u bukmachera wiąże się z ryzykiem uzależniania czy utraty środków finansowych. Gra w nielegalnych firmach bukmacherskich jest prawnie zabroniona.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *