Facebook

Kto ostatecznie odniesie sukces?

2016-02-01 3:09:15

20 stycznia odbyły się wybory Zarządu Osiedla nr 5 (Nowodworzanka). „Całe spotkanie przebiegłoby w miłej atmosferze, gdyby na sali nie pojawili się niezapowiedziani goście” – skomentował jeden z mieszkańców.

Kilka miesięcy temu w Nowym Dworze Maz. powstała grupa inicjatywna, która ma jeden cel – odwołać Jacka Kowalskiego ze stanowiska burmistrza miasta. W skład tej grupy weszli: Michał Jakubowski, Tomasz Szymański, Marcin Ozdarski, Michał Dudek i Marek Wiewiórski.
Pierwszą część planu udało im się już zrealizować – zebrali wymaganą ilość podpisów, które zostały złożone i sprawdzone przez komisarza wyborczego w Warszawie. Efektem tego jest wyznaczony na 28 lutego termin referendum.
– To jest nasz osobisty sukces – mówią jednogłośnie inicjatorzy referendum.
Kolejną część planu panowie właśnie wprowadzają w życie. Na terenie Nowego Dworu od 28 stycznia do 9 lutego odbywają się zebrania, których głównym punktem jest wybór nowych zarządów osiedli. To doskonała okazja dla inicjatorów referendum, aby dotrzeć do mieszkańców i próbować namówić ich do wyrażania zdania 28 lutego.
W ostatnim tygodniu miały miejsce dwa zebrania osiedli: Pólko oraz Nowodworzanka. Na obu pojawił się Michał Jakubowski, który rozdawał zebranym mieszkańcom ulotki. Ich treść nie jest przychylna burmistrzowi Jackowi Kowalskiemu.

Jaka była reakcja zebranych?

Kilkoro z przybyłych na spotkanie mieszkańców było zniesmaczonych tym, że ktoś – kogo pierwszy raz widzą na oczy – daje im ulotkę, w której przekonuje o „złu”, jakie wyrządził miastu Kowalski.
Były też osoby, które chętnie przyjmowały ulotki, są za odwołaniem burmistrza i chętnie rozmawiały z Jakubowskim oraz obecnym na sali Tomaszem Szymańskim o inicjatywie referendalnej.
– Trzy osoby zwróciły mi ulotkę. Część osób nie jest zainteresowana tą informacją, inne dziękowały za nią – mówi Michał Jakubowski. – Na każdym spotkaniu będziemy chcieli przedstawić informację o referendum. Nie wiem, czy będę robił to osobiście. Ustawa nie zabrania agitacji w szkołach, więc będziemy to robić.
Stało się faktem to, że referendum się odbędzie. Czas pokaże, kto ostatecznie odniesie sukces.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *