Krewki pijany pasażer

2017-12-04 12:24:43

Zatrzymaniem agresywnego pasażera na pokładzie samolotu zakończyła się interwencja na nowodworskim lotnisku. Podróżny leciał do swojej narzeczonej, a wylądował w izbie wytrzeźwień.

Agresywny pasażer to 39-letni obywatel Rumunii w stanie upojenia alkoholowego, który podczas lotu z Londynu Stansted nie wykonywał poleceń personelu pokładowego, był agresywny wobec obsługi i pasażerów oraz palił papierosy na pokładzie samolotu.

Mimo próśb o zaprzestanie tego typu zachowania, załoga samolotu była zmuszona powiadomić funkcjonariuszy z Zespołu Interwencji Specjalnych z PSG Warszawa-Modlin, aby po wylądowaniu samolotu podjęła czynności wobec delikwenta. Pasażera pouczono o zachowaniu zgodnym z prawem, wykonywaniu poleceń funkcjonariuszy SG oraz możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego.

Mężczyzna w trakcie interwencji był bardzo pobudzony, w dalszym ciągu agresywnie reagując oraz obrażając zarówno członków załogi, jak i funkcjonariuszy.

W związku z brakiem reakcji na polecenia interweniujących funkcjonariuszy oraz napastliwe zachowanie, wobec Rumuna zostały użyte środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających, kajdanek oraz chwytów transportowych.

Mężczyzna został przewieziony do szpitalnego oddziału ratunkowego w Nowym Dworze Mazowieckim w celu pobrania krwi do badania na zawartość alkoholu. Wynik 1,09 mg/L.

Teraz mężczyzna odpowie za znieważenie funkcjonariuszy podczas pełnienia obowiązków służbowych oraz za niewykonywanie poleceń dowódcy statku powietrznego związanych z porządkiem na pokładzie.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *