Facebook

Kradli paliwo z budowy Warszawskiej

2015-09-02 12:58:12

Policjanci z nowodworskiej prewencji zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież oleju napędowego z terenu budowy ul. Warszawskiej w Nowym Dworze

W minioną niedzielę po południu policjanci nowodworskiej prewencji patrolowali rejon budowy ul. Warszawskiej. W pewnym momencie zauważyli osobowego opla z podniesioną klapą bagażnika, który stał przy dystrybutorze paliwa. Funkcjonariusze natychmiast postanowili sprawdzić, co się dzieje.

Kiedy podjechali na miejsce, zobaczyli jak dwóch mężczyzn tankuje paliwo do plastikowych baniek. Mężczyźni przekonywali policjantów, że mają zgodę kierownika budowy na pobieranie paliwa z dystrybutora oraz dostęp do niego. W trakcie dalszych czynności okazało się, że takiej zgody nie było. 38-letni Jarosław T. i 28-letni Robert Ł. zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy.

Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży aż 200 litrów paliwa. W toku dalszych czynności okazało się, że prawdopodobnie 38-latek trzy dni wcześniej dokonał kradzieży z włamaniem do tego samego dystrybutora, skąd pobrał około 150 litrów oleju napędowego, który następnie miał sprzedać koledze.

Obaj mężczyźni, po złożeniu wyjaśnień,  skorzystali z przysługującego im prawa i poddali się dobrowolnie karze.

Źródło: KPP w NDM

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…