Facebook
Kowalski nadal burmistrzem

2016-03-02 2:07:05

28 lutego w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się referendum lokalne w sprawie odwołania Jacka Kowalskiego ze stanowiska burmistrza miasta. Swój głos oddał co dziesiąty mieszkaniec Nowego Dworu, co oznacza, że nie będzie wyborów nowego burmistrza.

W ubiegłą niedzielę w referendum lokalnym, którego celem było odwołanie dotychczasowego burmistrza miasta, wzięło udział 2596 mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego. Za odwołaniem Jacka Kowalskiego głosowało 2388 mieszkańców, natomiast przeciwko jego odwołaniu oddano 182 głosy.
Koszt referendum to 50 tys. zł. Inicjatorzy twierdzili, że to kropla w porównaniu z tym, na ile burmistrz zadłużył miasto, jednak niektórzy mieszkańcy uważają, że te pieniądze zostały wydane niepotrzebnie.
– To, co oni (inicjatorzy – przypis red.) robią, to skandal! Twierdzą, że miasto jest zadłużone, a z budżetu wyciągają 50 000 zł na swoje zachcianki i fanaberie. Nie dostali się do władzy i są, jak widać, bardzo zdesperowani z tego powodu. Byłam przeciwniczką burmistrza, chciałam iść na referendum, ale proszę zobaczyć, co oni robią z tym miastem! – komentuje jedna z mieszkanek Nowego Dworu.
Wielu mieszkańców twierdzi, że może poszłoby na referendum, ale jest zniesmaczonych tym, co działo się wokół tego – anonimowe listy w skrzynkach, podrabianie ulotek, zaklejanie banerów, agresywne komentowanie na forach i portalach społecznościowych.
Mieszkańcy chcą zmian, to pewne, jednak liczby mówią same za siebie. Uprawnionych do głosowania było 22 077 osób, a za odwołaniem burmistrza Kowalskiego – niespełna 2400 nowodworzan. Wygląda na to, że nawet osoby, które podpisały listy kilka tygodni temu (zebrano wówczas 2751 podpisów), nie stawiły się w lokalach referendalnych.
Jak sprawę komentuje Jacek Kowalski?
– Mieszkańcy wybrali już kilkanaście miesięcy temu. Cieszę się, że nie chcą brać udziału w jakichś dziwnych projektach – stwierdził burmistrz.
Inicjatorzy referendum podziękowali tym, którzy wzięli udział w głosowaniu.
– Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy wyrazili swoją opinię w referendum – zarówno tym, którzy poparli nasz wniosek o odwołanie pana Jacka Kowalskiego, jak i tym, którzy wyrazili zdanie odmienne – wyraził zdanie Michał Jakubowski.

red.

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *