Kosztowna porażka

2017-11-30 9:40:02

W sobotę 25 listopada nowodworskie siatkarki udały się do Warszawy, gdzie w 8. kolejce zmagań II ligi grupy 2, zmierzyły się z wiceliderem ligowej tabeli – Mazovią. Niestety, w tym spotkaniu uległy gospodyniom i utraciły fotel lidera.

Początek tego meczu był bardzo wyrównany, ale to nowodworzanki jako pierwsze wyszły na skromną, dwupunktową przewagę. Gospodynie nie pozwoliły im jednak odskoczyć i doprowadziły do wyrównania po 10, a chwilę później to one prowadziły 15:13. “Biało-niebieskie” miały duże problemy z przyjęciem silnych zagrywek, jak również z przedarciem się przez blok warszawianek. Ostatecznie po dobrym początku, przegrały 25:17.

Drugiego seta lepiej zaczęły gospodynie, które szybko objęły prowadzenie. Nowodworzanki nie poddawały się i doprowadziły do remisu 11:11. Niestety, nie były one wstanie przełamać rywalek, które po chwili ponownie prowadziły 15:12. W samej końcówce, podopieczne Bartosza Kujawskiego obroniły dwie piłki setowe i wydawało się, że doprowadzą do gry na przewagi, lecz tak się nie stało i warszawianki prowadziły 2:0 w całym meczu.

Początek trzeciej partii to 4-punktowe prowadzenie nowodworzanek. Niestety, nie cieszyły się nim długo. Mazovia doprowadziła do wyrównania, by po chwili wyjść na prowadzenie 7:6. NOSiR próbował jeszcze walczyć, ale to było za mało na warszawianki, które wygrały 25:21 i 3:0 w całym meczu.

Nowodworzanki po tej porażce spadły na 2. miejsce w tabeli i tracą do liderek tylko 2 punkty. Okazja do rehabilitacji i zdobycia kolejnych punktów nadarzy się już w sobotę 2 grudnia. Wówczas “biało-niebieskie” podejmą we własnej hali przy ulicy Młodzieżowej ESPES Spartę Warszawa.

Mazovia Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:17, 25:22, 25:21)

NOSiR: 3. Karolina Dąbrowska, 4. Żaneta Kokoszka, 5. Barbara Adamska, 6. Aleksandra Balcerowicz, 10. Katarzyna Jędrzejewska, 11. Justyna Antosiewicz, 8. Dominika Balcerowicz (libero) oraz 14. Joanna Karasiewicz (libero), Iga Zmitrowicz

Wojciech Lewandowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *