Korzyści i ryzyka wynikające z pożyczania online

2021-06-10 10:49:46

Pożyczanie pieniędzy online stało się powszechnym standardem zarówno w ofercie dużych banków, jak i mniej lub bardziej znanych firm z sektora pozabankowego. Możliwość pozyskania środków na dowolny cel za pomocą strony internetowej lub aplikacji mobilnej daje kilka kluczowych korzyści, jednak należy mieć też na uwadze potencjalne ryzyko. Dowiedz się więcej na temat bezpiecznego i opłacalnego pożyczania online.

Najważniejsze korzyści pożyczania online

1. Pieniądze, gdziekolwiek jesteś

Nieważne, czy mieszkasz w centrum Warszawy, czy w małej wiosce z dala od miasta; nie ma znaczenia, czy aktualnie podróżujesz, czy odpoczywasz w domowym zaciszu – pożyczanie pieniędzy przez Internet przełamuje bariery, bo współczesny człowiek może być online wszędzie. Wystarczy smartfon lub komputer z dostępem do Sieci.

Całość formalności związanych z pożyczaniem online ogranicza się do złożenia wniosku poprzez wypełnienie czytelnego formularza. Procedura na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej jest uproszczona i wymaga jedynie podążania krok po kroku za wskazówkami oraz podawania konkretnych danych. Z roku na rok banki i firmy pożyczkowe coraz bardziej otwierają się na potrzeby i oczekiwania klientów, m.in. przyspieszając proces weryfikacji czy dając wiele różnych możliwości kontaktu z konsultantami (np. przez telefon, e-mail, czat, Facebook Messenger czy Whatsapp).

2. Ogromny wybór ofert

Pożyczanie online stało się standardem, którego trzymają się wiodące banki i firmy pożyczkowe z sektora pozabankowego. W Sieci znajdziesz przystępne rankingi, w których są zestawiane najciekawsze oferty. Przykładowo, dzięki stronie http://sowafinansowa.pl/pozyczki-online/ możesz porównać ze sobą propozycje:

  • Gotówka Non Stop,
  • Pożyczka Plus,
  • Hapi Pożyczki,
  • Wonga,
  • Smartney.

Wymowne, że wiele firm nawet nie planuje otwierania punktów stacjonarnych i w całości skupia się na zdalnej obsłudze. Pożyczanie przez Internet jest przecież korzystne i wygodne nie tylko dla klientów, ale również dla samych firm pożyczkowych. Duży wybór wzmacnia konkurencyjność, a potencjalny pożyczko- lub kredytobiorca może selekcjonować najtańsze, najkorzystniejsze oferty.

3. Szybkie pieniądze na dowolny cel

Samo złożenie wniosku trwa chwilę (szczególnie gdy należysz do grona zweryfikowanych, stałych klientów), ale równie ważna jest inna korzyść, polegająca na tym, że czas oczekiwania na weryfikację i przelew środków też jest bardzo krótki. Niektóre firmy promują się możliwością przekazania pieniędzy na podane konto nawet w 15 minut. Standardem jest maksymalnie 1 dzień roboczy. Widać więc, że pożyczanie online to doskonały wybór dla osób, które potrzebują gotówki „na już”.

Najważniejsze ryzyka

1. Teoretyczne bariery

To, co dla wielu jest ułatwieniem, dla niektórych może być… utrudnieniem. Nie każdy Polak posiada dostęp do Sieci, nie wszyscy sprawnie operują smartfonem i lubią załatwianie formalności inną drogą niż twarzą w twarz z przedstawicielem firmy. I choć zjawisko „cyfrowego wykluczenia” stopniowo zanika, istnieje ryzyko, że z jakiegoś „technicznego” powodu pożyczki online nie staną się również dla Ciebie idealnym wyborem.

2. Pułapka dostępności

Minimum formalności i prostota pożyczania przez Internet jest sporą pokusą, której ulegają czasem osoby w sytuacji finansowej niesprzyjającej podejmowaniu stałych zobowiązań. Istnieje potencjalne ryzyko, że podejmiesz wiążącą decyzję pod wpływem chwili, impulsu. Aby zapobiec złemu, pospiesznemu wyborowi oferty, np. pożyczki ratalnej, skorzystaj z internetowej porównywarki pod adresem http://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/.

Podsumowując – pożyczanie online ma więcej zalet niż ryzyk, ale ostateczna decyzja zawsze powinna być przemyślana i dostosowana do Twoich potrzeb.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *