Facebook
Konkretów ciągle brak

2016-07-31 8:59:43

Mieszkańcy Nowego Dworu wciąż zastanawiają się na jakim etapie są sprawy związane z budową nowego cmentarza. Miejsca na cmentarzu znajdującego się obok PG1 jest już coraz mniej. Kiedy zatem powstanie nowy cmentarz?

Na cmentarzu parafialnym w Nowym Dworze Mazowieckim jest coraz mniej miejsca dla zmarłych. Od lat temat ten pojawia się w rozmowach na linii mieszkańcy – władza. Nowodworzanie, którzy zwrócili się do nas z prośbą o interwencję zauważają, że głośno o sprawie cmentarza mówiono przed wyborami samorządowymi, a teraz niestety temat ten ucichł.

Na dzień dzisiejszy znana jest jedynie lokalizacja nowego cmentarza. Będzie to teren między torami, a lasem Dębinką. Obszar cmentarza obejmować ma ponad 2,5 hektara. Zapytaliśmy burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego – Jacka Kowalskiego czy rozpoczęły się już prace związane z zagospodarowaniem terenów przeznaczonych docelowo na cmentarz:

– Cały czas kupujemy działki. Jak tylko dostaniemy pozwolenie na budowę to wprowadzimy to zadanie do budżetu. Dopiero wtedy będzie mogła ruszyć budowa. Nie wiem czy to będzie ten rok czy następny. Najprawdopodobniej będzie to rok 2017 – powiedział włodarz w rozmowie z naszą redakcją.

Konkretów ciągle brak. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że już w przyszłym roku nowy cmentarz parafialny w Nowym Dworze powstanie.

Adam Balcerzak

Comments

comments

2 komentarze

  1. b odpowiedz

    Przecież na Modlinie jest duży cmentarz!

    1. aaaaaaa odpowiedz

      Ale ten cmentarz jest na terenie innej gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *