Facebook

Kolejne sukcesy na szosie

2017-10-04 12:40:58

W ostatnim czasie zawodnicy i zawodniczki sekcji kolarskiej NOSiR odnieśli kolejne sukcesy. Poniżej krótkie podsumowanie.

W Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim „Po Ziemi Konińskiej” Julian Kot wszystkie trzy etapy ukończył na „ulubionym” 2. miejscu.

W dniach 23-24 września odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dwójka w składzie Krystian Wajcht i Antek Kida zajęła 8. miejsce. W jeździe indywidualnej bardzo dobrze pojechał Krystian Wajcht zajmując 10. lokatę, a Julian Kot ponownie stanął na drugim stopniu podium. Jedyna młodziczka biorąca udział w tych zawodach – Dominika Jakubiak – uplasowała się na wysokim 5. miejscu.

Drugiego dnia odbyła się jazda ze startu wspólnego, gdzie na finiszu 4. pozycję wywalczyła Dominika Jakubiak. Niestety, Krystian Wajcht uczestniczył w kraksie i doznał kontuzji ręki, która uniemożliwiła ukończenie wyścigu.

W Szosowych Mistrzostwach Mazowsza bezkonkurencyjne okazały się juniorki Mercedes Gala i Oliwia Głowacka, które zajęły odpowiednio 1. i 2. miejsce. Ze startu wspólnego całe podium należało do NOSiR-u. Wygrała Oliwia Głowacka, druga dojechała Zuzanna Sierhej, a na trzecim miejscu wyścig ukończyła Mercedes Gala. Wśród juniorów dobrze zaprezentowali się Kasia Średnicka (1. miejsce) oraz Mateusz Jakubiuk (3. miejsce).

W ostatni weekend września miały miejsce Mistrzostwa Polski dwójek i drużyn, które zakończyły sezon szosowy. Juniorki młodsze Oliwia Głowacka i Zuzanna Sierhej dojechały na 7. pozycji.

To nie koniec emocji związanych z kolarstwem. Teraz rywalizacja przeniesie się na tory, a my będziemy się jej uważnie przyglądać.