Kolejna wpadka burmistrza

2018-05-19 9:17:10

W ubiegłym tygodniu, Artur Ciecierski – burmistrz Zakroczymia – pochwalił się na swoim profilu na Facebooku faktem, że Zakroczym jest na 73 miejscu gmin miejsko-wiejskich w Rankingu Samorządu Terytorialnego w Polsce w 2016 roku. Burmistrz uważa to za ogromny sukces, jednak analizując ranking Tygodnika Wspólnota z 2012 roku, a więc w momencie, kiedy burmistrzem był Henryk Ruszczyk, można wyciągnąć bardzo ciekawe wnioski.

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

 

Jak to w rankingach bywa, są one tworzone z uwzględnieniem bardzo ważnych czynników.

Zwraca się uwagę na udział dochodów własnych w dochodach ogółem, relacje nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem, udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń, relacje zobowiązań do dochodów ogółem, udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach, a także otrzymane subwencje.

Jak napisał Ciecierski, miejsce 73 jest według niego miejscem zaszczytnym. Burmistrz nie pochwalił się jednak tym, że w 2012 roku, kiedy burmistrzem był Henryk Ruszczyk, Zakroczym, według Tygodnika Wspólnota, był szóstą gminą miejsko – wiejską w województwie mazowieckim, natomiast 33 gminą miejsko – wiejską w całej Polsce. Było to w momencie, kiedy w kraju panowała trudna sytuacja gospodarcza. Wtedy Zakroczym zostawił za sobą wiele znakomitych samorządów.

Jeden z mieszkańców zapytał burmistrza, które miejsce Zakroczym zajmował w momencie, kiedy Ciecierski został burmistrzem. To pytanie pozostało bez odpowiedzi. Nie ma się czemu dziwić, burmistrz Ciecierski niejednokrotnie swoją porażkę obracał w sukces lub w błahostkę.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *