Facebook

Kolarze nie zwalniają tempa

2017-08-24 12:09:20

W piątek (11.08) w Pruszkowie odbyła się 23. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie torowym. Z grupy BDC NOSiR Nowy Dwór do udziału w tym wydarzeniu było uprawnionych aż pięć zawodniczek.

„Złotka” na torze

Przygotowania do tych konkretnych zawodów wystartowały 30 lipca. Dziewczęta mogły przygotowywać się na torze w Pruszkowie z nadzieją, że za dwa tygodnie sięgną po medale.

Pierwszego dnia juniorki młodsze – Mercedes Gala, Martyna Jakubiak, Oliwia Głowacka i Zuzanna Sierhej zdobyły złoty medal w wyścigu drużynowym, zostawiając konkurencję w tyle. W sprincie drużynowym para Oliwia Głowacka i Oliwia Jakubiak zajęła 5. miejsce.

Drugiego dnia odbył się OMNIUM – wielobój w kolarstwie torowym. Zawodniczkom z grupy BDC NOSiR nie udało się powtórzyć piątkowego sukcesu, ale nie mają też powodów do narzekania. Najlepsze pozycje wywalczyły – Zuzanna Sierhej (7. miejsce), Oliwia Głowacka (10. miejsce) i Martyna Jakubiak (14. miejsce).

Natomiast już w niedzielę zawodniczki pojawiły się na starcie 43. ogólnopolskiego wyścigu kolarskiego – „Memoriału Henryka Łasaka”, który odbywa się w Bełchatowie. Wśród młodziczek na pierwszym miejscu dojechała Dominika Jakubiak. Pośród juniorek młodszych, najlepsza okazała się Zuzanna Sierhej, a na trzecim stopniu stanęła Mercedes Gala.

Kot znowu harcuje

Po dłuższej przerwie do ścigania wrócił młodzik Julian Kot. Już w pierwszych dwóch startach Julian wywalczył dwukrotnie 1. miejsce w Tyskim Kryterium Szosowym Fiata na dość wymagającej trasie. Już następnego dnia odbyło się Kryterium Kolarskie Memoriał Kazimierza Gazdy w Pszczynie, gdzie w czasie samotnej ucieczki udało mu się zgarnąć większość premii.

Była to dla niego miła odmiana po tym, jak przed wakacjami zajmował swoje „ulubione” drugie miejsce. Taką też pozycję zajął w klasyfikacji generalnej Mini Tour De Pologne. Trzy dni po tym sukcesie Julian dorzucił trzeci stopień podium w VIII Międzynarodowym Kryterium Ulicznym o Nagrodę Gruczna.

Wszystkim zawodnikom, zawodniczkom i sztabowi BDC NOSiR gratulujemy sukcesów.