Facebook

Klecho, ty zdzierco!

2016-11-25 11:10:09

PIOTR KORYCKI

p.korycki@nowodworski.info

Franciszek swoje a oni swoje. Całkiem go nie słuchają. Papież nawołuje do skromności, sprzeciwia się wystawiania cennika za sakramenty, każe dbać o ubogich, a u nas co?

Ja rozumiem, jak byłem członkiem PZPR, płaciłem składki. Przecież Polska Złajdaczona Partia Robotnicza musiała z czegoś to ORMO utrzymywać, co by porządku pilnowało. Teraz zapisałem się do Nowoczesnej i KOD-u, oczywiście, że muszę te składki opłacić. Muszą za coś nasi działacze do tej stolicy latać, a Bruksela nie tak blisko. Ktoś musi nas wspierać przeciw Kaczemu. A i z księgowymi jakieś problemy mają. Czort nadał, taki księgowy nawet dobrze interesu przypilnować nie umie. Trzeba ich wesprzeć. Trzeba!

Wszystko kosztuje. No, ale kościół to nie firma! Po co księdzu tyle piniendzy?! Wstanie taki rano, pójdzie do kościoła, na tace zbierze, za Mszę każe sobie zapłacić, do puszki wrzucić i za wszystko „cołaski” chce. Dopadnę zdziercę, który o kasę się upomina. Niech się ludzie dowiedzą, że on nic za darmo nie zrobi. Prawdę babka gadali, co ksiądz się za piniendze modli. Ten nasz tak samo, a może jeszcze więcej!

Nie pracuje taki, a samochodem jeździ! A jaka plebania! We łbie mu się poprzewracało zupełnie, bo nawet nowego dachu na kościele mu się zachciało. Takiego ocynkowanego, jak na mojej chałupie.

Popatrzcie, ksiądz z Mysich Łapek, ten to dopiero uduchowiony! Zawsze powie „co łaska”. Podobno nawet jakieś wdowy dały po groszu. Biedne one, to i głupie, więc dały. Ja tam jeszcze na głowę nie upadłem, zwłaszcza, że on nic o kościół nie dba. Pewnie wszystko przepije. Kościół idzie w ruinę, chodników na cmentarzu nie ma. Ogólnie on jakiś łachmyta, łazi w podartych ciuchach. Nawet mu na plebani prąd odcięli, bo nie zapłacił.

Nie ma dziś dobrych księży, takich prawdziwych, z powołania. Ten Franciszek wiele nie zdziała. Jak się zbuntują to mu jeszcze świętopietrza nie wyślą i za co on tym tramwajem pojeździ?

Ale się rozgadałem! Widziałeś gdzieś moje kluczyki od mercedesa?

PK

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *