KINO pod GWIAZDAMI

2016-06-30 12:00:30

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na projekcje filmowe pod gwiazdami.

1 lipca 2016 r., godz. 21:20

Pani z przedszkola (komedia)

“Pani z przedszkola” to obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina (Karolina Gruszka). To za jej sprawą rodzice chłopca – zapalony konstruktor latawców (Adam Woronowicz) i jego melancholijna małżonka (Agata Kulesza) odkryją, czym jest prawdziwa miłość i zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

 

22 lipca 2016 r., godz. 21:30

Moje córki krowy (komedia)

W obliczu choroby jednego z rodziców, siostry postanawiają polepszyć relacje między sobą. Marta (Agata Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Gabriela Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas). Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

 

5 sierpnia 2016 r., godz. 21:00

Czerwony pająk (thriller)

Karol zostaje przypadkowym świadkiem morderstwa. Zaczyna śledzić sprawcę zbrodni. “Czerwony pająk” to film, którego inspiracją jest historia Karola Kota, seryjnego mordercy działającego w Krakowie w latach 60., znanego też jako “Wampir z Krakowa”. Karol jest nastolatkiem takim jak wszyscy – młody, dobrze zbudowany, u progu życia. Pochodzi z dobrego domu, nie ma problemów w szkole, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Wszystko powinno być dobrze, ale nie jest. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa mroczną stronę swojej natury, której istnienia nie był świadomy.

19 sierpnia 2016 r., godz. 21:00

33 sceny z życia (dramat psychologiczny)

Oparta na autobiograficznych doświadczeniach historia 30-kilkuletniej artystki, której życie całkowicie zmienia śmiertelna choroba matki. “33 sceny z życia” to przejmująca i bardzo osobista opowieść o doświadczeniu, jakim jest śmierć bliskiego członka rodziny, o tym, jaki ma to wpływ na rodzinę, jak dekonstruuje i bezpowrotnie zmienia życie wszystkich osób – szczególnie Julii (w tej roli niemiecka aktorka Julia Jentsch) – głównej bohaterki filmu.

 

Projekcje odbędą się na dziedzińcu Nowodworskiego Ośrodka Kultury, ul. Paderewskiego 1 A, wstęp wolny.

W razie pogody uniemożliwiającej projekcję na wolnym powietrzu – projekcja odbędzie się w sali projekcyjnej NOK.

red.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *