Facebook

Kierowcy bez wyobraźni

2017-06-21 5:00:55

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali na drogach powiatu nowodworskiego kilkanaście osób, które wykazały się brakiem wyobraźni. Prowadząc samochód na “podwójnym gazie”, zagrażali innym uczestnikom ruchu drogowego.

“Trzynastka” okazała się pechowa dla 29-latka, który jechał VW passatem ul. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Maz. To właśnie 13 czerwca policja zatrzymała go do kontroli i okazało się, że miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Do podobnej sytuacji doszło 18 czerwca w Śniadówku (gm. Pomiechówek). Tam ok. godz. 15:00 w ręce funkcjonariuszy wpadł 36-latek, który kierował Daewoo nubirą. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Teraz obaj panowie odpowiedzą za jazdę po pijanemu i stracą prawo jazdy. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Z kolei ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 41-letni rowerzysta, którego policja zatrzymała na ul. Okunin w Nowym Dworze Maz. Mężczyźnie grozi teraz taka sama kara, jak w przypadku prowadzenia samochodu po alkoholu – nie tylko stracił prawo jazdy, ale może nawet na 2 lata trafić do więzienia.

Do nietypowego zdarzenia doszło 18 czerwca po godz. 4:00 w Cieksynie (gm. Nasielsk). Policjanci zatrzymali tam do kontroli 27-letniego kierowcę Opla corsy. Mężczyzna nie tylko miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, ale również zakaz prowadzenia pojazdów.

Ponadto w aucie podróżował 18-letni pasażer, a obaj mężczyźni podczas czynności zachowywali się agresywnie znieważając funkcjonariuszy. Zostali zatrzymani i po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…