Facebook

Kiedy zdasz prawko w Nowym Dworze?

2016-03-21 6:47:41

“W Nowym Dworze powstanie kolejny oddział terenowy WORD-u” – taka informacja obiegła nasz powiat w lipcu 2015 r. Jednak wciąż zmienia się termin, w którym ma ruszyć nowodworski ośrodek egzaminacyjny.

Powstanie oddziału warszawskiego WORD-u w Nowym Dworze Mazowieckim było dobrą wiadomością zarówno dla mieszkańców powiatu nowodworskiego, jak i sąsiednich powiatów. Niektórzy bowiem do najbliższego ośrodka egzaminowania kierowców mają nawet ponad 30 km.

Początkowo mówiono, że egzaminacyjne centrum – z siedzibą przy dworcu PKP – ma być gotowe pod koniec 2015 r. Tymczasem mamy już rok 2016, a po WORD w Nowym Dworze ani widu, ani słychu.

Okazuje się, że plany w tej kwestii nieco się zmieniły, a na zdawanie egzaminu na prawo jazdy w Nowym Dworze Mazowieckim trzeba będzie jeszcze trochę poczekać – terenowy oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ma bowiem powstać u nas w drugiej połowie bieżącego roku.

Skąd te zmiany?

Utworzenie WORD-u związane jest z opracowaniem projektu parkingu Park&Ride w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych – informuje Gazeta Powiatowa. – W związku z tym, że projekt ten uległ modyfikacji, utworzenie ośrodka również zostało przesunięte w czasie. Kolejnym krokiem do uruchomienia ośrodka jest uzyskanie opinii kolei na temat inwestycji Park&Ride oraz WORD i wykonanie projektu technicznego oddziału WORD. Później dopiero możliwe będzie zrealizowanie inwestycji – czytamy w lokalnej prasie.

Co na to burmistrz Nowego Dworu?

– Przed zaprojektowaniem parkingu Park&Ride nie zaplanujemy tam niczego innego, bo nie wiemy, ile terenu zostanie wolnego. Jeśli się okaże, że tego terenu będzie mało, to dla WORD-u trzeba będzie szukać innego miejsca, a oni nie są innym miejscem zainteresowani. To miejsce zostało wybrane ze względu na komunikację, żeby potencjalny klient punktu egzaminacyjnego mógł sobie swobodnie przyjechać pociągiem, co stanowi trochę obaw, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że u nas będzie łatwiej zdać i ludzie będą przyjeżdżać z Warszawy – mówi burmistrz Jacek Kowalski.

Jak informuje burmistrz Nowego Dworu, otwarcie WORD-u przewidziane jest na 2017, a może nawet na 2018 rok.

TH/AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…