Kiedy w końcu będzie hala?

2016-01-11 9:39:14

Opóźniają się prace związane z budową hali sportowej na Osiedlu Młodych w Nowym Dworze. Hala zostanie oddana do użytku najwcześniej za 7 miesięcy.

Jeszcze pół roku temu zakładano, że budowa hali sportowej zakończy się w grudniu. Wykonawca wystąpił jednak do miasta o przywrócenie pierwotnego terminu wykonania inwestycji – tj. 1 sierpień 2016 roku (wraz z pozwoleniem na użytkowanie). Co jest przyczyną opóźnień?

– Opóźnienia wynikają między innymi z konieczności uzgadniania wszelkich rozwiązań projektowych z autorem projektu, a ze względu na skomplikowany charakter wielu rozwiązań, uzgadniania wykonawcy z autorem projektu i inspektorami nadzoru inwestorskiego rozciągają się w czasie – informuje Aneta Pielach-Pierścieniak z Urzędu Miasta w Nowym Dworze Maz. – Ponadto zakład energetyczny powinien wykonać przyłącze do sieci dystrybucyjnej obiektu sali gimnastycznej już w październiku. Po naszym monicie otrzymaliśmy informację z PGE Dystrybucja S.A., że przyłączenie do sieci nastąpi do dnia 31.05.2016 roku. Podjęliśmy działania w celu wykonania przez PGE przyłącza w możliwie jak najkrótszym czasie.

Budowa hali wraz z projektem, nadzorem inwestorskim i autorskim wynosi netto 15 789 574,39 zł. Na budowę sali gimnastycznej pozyskano środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (dotację w wysokości 95 480,00 zł oraz pożyczkę w wysokości 4 411 330,00 umarzalną w 70%) i z Ministerstwa Sportu i Turystyki (dotację w wysokości 2 000 000,00 zł).

Hala będzie służyła uczniom, całej społeczności lokalnej i będzie udostępniana komercyjnie.

AC

Comments

comments

1 komentarz

  1. zaniepokojona odpowiedz

    Co tam będzie? Squash, siłownia, basen kulkowy, kręgle, minigolf, billard, ping pong, trampoliny , ściana wspinaczkowa czy same boiska do piłki nożnej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *