KAZUŃ NOWY. Żołnierze z koronawirusem

2020-09-15 2:15:29

131 wojskowych z jednostki wojskowej w Kazuniu Nowym zostało skierowanych na kwarantannę, kiedy u 18 żołnierzy Legii Akademickiej wykryto zakażenie COVID-19

Pod koniec sierpnia br. na terenie jednostki 2. Mazowieckiego Pułku Saperów miała miejsca uroczysta przysięga 18 żołnierzy Legii Akademickiej – ochotniczego szkolenia wojskowego dla studentów.

Zakażenie wykryto u 18 żołnierzy z Legii Akademickiej, którzy są szkoleni w naszym pułku. Są oni izolowani. Większość z nich przechodzi infekcję bezobjawowo – poinformowała w rozmowie z TVN Warszawa podporucznik Aleksandra Smoleń, oficer prasowa 2. Mazowieckiego Pułku Saperów.

Jak dodała, 131 żołnierzy – zarówno z Legii Akademickiej, jak i z pułku – trafiło na kwarantannę.

Żołnierze zostali poddani kwarantannie w ośrodkach kwarantanny w Przasnyszu, a pracownicy resortu obrony narodowej przebywają w kwarantannie domowej – przekazała Smoleń.

W ostatnich dniach saperzy z Kazunia uczestniczyli w budowie mostu pontonowego na Wiśle, którym poprowadzony zostanie awaryjny rurociąg po awarii kolektora Czajki. Jak podkreśliła Smoleń, byli to jednak wyłącznie żołnierze pułku, a żaden ze studentów Legii Akademickiej nie brał udziału w tym zadaniu. Zaprzeczyła też pojawiającym się w internecie informacjom, jakoby wojskowi budujący tymczasową przeprawę mieszkali w tym samym miejscu, co zakażone osoby.

Informację potwierdziła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Dworze Mazowieckim.

Red./fot. http://2psap.wp.mil.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *