Facebook
Każdej gminie coś miłego

2018-07-06 1:39:44

Na sesji Rady Powiatu Nowodworskiego w dniu 14 czerwca br. wprowadzono do budżetu powiatu  kwotę blisko 6 milionów złotych z tytułu otrzymanej z Ministerstwa Finansów rezerwy subwencji ogólnej. Będzie ona przeznaczona na dofinansowanie  inwestycji drogowej pod nazwą „Projekt podwyższenia efektywności i bezpieczeństwa komunikacji synergicznych elementów sieci dróg powiatu nowodworskiego wraz z przebudową obiektu mostowego o nr  JNI 35000567” – To kolejna inwestycja i jedno z najwyższych dofinansowań dla Powiatu na inwestycje drogowe – podkreśla wicestarosta, Paweł Calak.

Inwestycja ta obejmie przebudowę drogi powiatowej na kilku odcinkach, pomiędzy miejscowościami Budy Siennickie oraz Studzianki tudzież w miejscowości Dębinki (budowa chodnika), w miejscowości Pieścirogi Nowe (budowa chodnika), drogi w miejscowości Cieksyn wraz z przebudową obiektu mostowego, drogi w miejscowości Nuna, drogi w Siennicy, drogi w miejscowości Błędowo. Chodnik ma się pojawić także wzdłuż drogi z Pomiechówka do Kosewka, jak i we wsi Szczypiorno a także drogi w Orzechowie, Janowie, Górkach, Trębkach Nowych, Starych Grochalach oraz Nowym Polesiu. Przetarg na realizację tego zadania ma być rozpisany w najbliższym czasie.

Jak podkreśla starosta Calak, do tej chwili udało się zrealizować szereg inwestycji drogowych w każdej z gmin należących do powiatu nowodworskiego, wspartych o dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego, Województwa Mazowieckiego czy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. W ramach pozyskanych środków planowane są inwestycje drogowe w każdej z gmin , na długość około 19 km .

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *