Katował żonę od lat

2016-08-21 4:54:12

Policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją żoną.

Jak wynika z wstępnych relacji świadków, 68-latek od dłuższego czasu stosował przemoc wobec żony, obrażał i groził pozbawieniem życia. Za to przestępstwo Julianowi B. grozić może teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych i prokuratury zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

W sobotę 5 sierpnia bieżącego roku do dyżurnego komendy dotarło zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gm. Czosnów, w budynku mieszkalnym doszło do awantury. Natychmiast na miejsce została skierowana załoga policjantów. W środku znajdowała się prawie nieprzytomna kobieta, która miała na ciele liczne ślady prawdopodobnie spowodowane pobiciem. W domu obecny był także agresor.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do przemocy psychicznej i fizycznej dochodziło w tej rodzinie już od wielu lat. Kobieta prawdopodobnie zastraszona nie zgłaszała faktu na policję. Po rozmowie z pokrzywdzoną oraz członkami rodziny 68-letni Julian B., został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kobiecie została udzielona pomoc medyczna.

Julian B. zgodnie z treścią art. 207§1KK usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją żoną, a sąd po analizie akt sprawy zastosował wobec 68-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

KPP Nowy Dwór Maz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *