Facebook

Katarzyna Dowbor remontuje na Pieczoługach

2017-02-07 1:56:45

W wyniku silnej nawałnicy, która przeszła przez powiat nowodworski 17 czerwca, dach nad głową straciła 4-osobowa rodzina w gminie Zakroczym z ul. Pieczoługi 5. W poniedziałek – 6 lutego – na pomoc rodzinie przyjechała Katarzyna Dowbor wraz z ekipą programu „Nasz Nowy Dom”

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

17 czerwca. To właśnie wtedy przez powiat nowodworski przeszła silna nawałnica, która doprowadziła do wielu poważnych zniszczeń. Ofiarą nawałnicy padła między innymi rodzina z Zakroczymia, mająca na utrzymaniu dwójkę dzieci w wieku 9 i 12 lat. W  związku ze zdarzeniem losowym gmina za pośrednictwem GOPS przyznała rodzinie jednorazowy zasiłek celowy w kwocie 2000 zł. Burmistrz wystąpił również do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z prośbą o zapewnienie dachu nad głową na okres odbudowy domu. Rodzina przebywała w mieszkaniu w Nowym Dworze Mazowieckim. Sąsiedzi również nie pozostali obojętni wobec tragedii swoich przyjaciół i śpieszyli z pomocą – jeden mieszkaniec dał pustaki, inni pomogli zabezpieczyć ściany. To jednak nie wystarczyło.

6 lutego na pomoc rodzinie przybyła Katarzyna Dowbor wraz ekipą programu „Nasz Nowy Dom”. Na czas remontu domu, rodzina przeprowadziła się do jednego z hoteli w Serocku, by tam odpocząć, zapomnieć o tym, co było i wrócić do zupełnie nowej rzeczywistości. Remont ma zakończyć się w najbliższą sobotę – 11 lutego. Wnętrza, tak jak w przypadku domu w Czosnowie, zaprojektuje architekt Maciej Pertkiewicz, a nad budową będzie czuwał niezastąpiony i lubiany przez widzów p. Artur. Zapewne po remoncie, dom pokrzywdzonej w ubiegłym roku rodziny, zamieni się w funkcjonalne, bardzo przytulne wnętrze.

Nie znamy daty emisji programu z udziałem rodziny z Zakroczymia. Wiemy jedno, premiera będzie miała miejsce wiosną.

Dziękujemy kierownikowi planu oraz producentce programu za możliwość wykonania kilku zdjęć na budowie.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *