Katarzyna Dowbor remontuje na Pieczoługach

2017-02-07 1:56:45

W wyniku silnej nawałnicy, która przeszła przez powiat nowodworski 17 czerwca, dach nad głową straciła 4-osobowa rodzina w gminie Zakroczym z ul. Pieczoługi 5. W poniedziałek – 6 lutego – na pomoc rodzinie przyjechała Katarzyna Dowbor wraz z ekipą programu “Nasz Nowy Dom”

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

17 czerwca. To właśnie wtedy przez powiat nowodworski przeszła silna nawałnica, która doprowadziła do wielu poważnych zniszczeń. Ofiarą nawałnicy padła między innymi rodzina z Zakroczymia, mająca na utrzymaniu dwójkę dzieci w wieku 9 i 12 lat. W  związku ze zdarzeniem losowym gmina za pośrednictwem GOPS przyznała rodzinie jednorazowy zasiłek celowy w kwocie 2000 zł. Burmistrz wystąpił również do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z prośbą o zapewnienie dachu nad głową na okres odbudowy domu. Rodzina przebywała w mieszkaniu w Nowym Dworze Mazowieckim. Sąsiedzi również nie pozostali obojętni wobec tragedii swoich przyjaciół i śpieszyli z pomocą – jeden mieszkaniec dał pustaki, inni pomogli zabezpieczyć ściany. To jednak nie wystarczyło.

6 lutego na pomoc rodzinie przybyła Katarzyna Dowbor wraz ekipą programu “Nasz Nowy Dom”. Na czas remontu domu, rodzina przeprowadziła się do jednego z hoteli w Serocku, by tam odpocząć, zapomnieć o tym, co było i wrócić do zupełnie nowej rzeczywistości. Remont ma zakończyć się w najbliższą sobotę – 11 lutego. Wnętrza, tak jak w przypadku domu w Czosnowie, zaprojektuje architekt Maciej Pertkiewicz, a nad budową będzie czuwał niezastąpiony i lubiany przez widzów p. Artur. Zapewne po remoncie, dom pokrzywdzonej w ubiegłym roku rodziny, zamieni się w funkcjonalne, bardzo przytulne wnętrze.

Nie znamy daty emisji programu z udziałem rodziny z Zakroczymia. Wiemy jedno, premiera będzie miała miejsce wiosną.

Dziękujemy kierownikowi planu oraz producentce programu za możliwość wykonania kilku zdjęć na budowie.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *