Facebook

Karetka już się nie popsuje

2016-06-09 10:44:18

Nowodworskie Centrum Medyczne zakupiło trzy nowe karetki. Szpital na bieżąco uzupełnia również inny sprzęt medyczny.

O zakupie poinformował Dyrektor Naczelny NCM – Jacek Kacperski, obecny na posiedzeniu Komisji Zdrowia, Edukacji i Spraw Społecznych Rady Powiatu Nowodworskiego, które odbyło się 31 maja w nowodworskim szpitalu. Dwie z nowych karetek to nowoczesne ambulanse dla ratownictwa medycznego, a trzecia to karetka transportowa.
– Poprzedni tabor był bardzo zdezelowany, stary, wymagał wymiany – powiedział Kacperski. – Nowe karetki będą jeździły od przyszłego tygodnia i sądzę, że już nigdy nie przeczytam w prasie lokalnej informacji, że karetka zepsuła się, jadąc z pacjentem.
Jedna ze starych karetek będzie miała charakter zastępczy, póki będzie nadawać się do użytku. Druga natomiast pójdzie do kasacji. Być może jeden z pojazdów zostanie przekazany Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.
W miniony czwartek, 2 czerwca, nowe pojazdy zostały zaprezentowane zebranym na uroczystości 60-lecia nowodworskiego szpitala powiatowego. Po poświęceniu przez kapelana NCM – ks. Jacka Kłopotka kolumna karetek przejechała na sygnale ulicami Nowego Dworu.
Jacek Kacperski poinformował radnych o zakupach dokonanych ostatnio przez NCM. Nowodworski szpital wzbogacił się m.in. o aparat do szybkiego wykonywania posiewów z krwi, który już po dwóch godzinach pozwala stwierdzić, czy mamy do czynienia z sepsą, co w istotny sposób zwiększa bezpieczeństwo pacjentów. Ponadto, NCM zakupiło mikroskop do laboratorium oraz aparat do znieczulania, dzięki czemu wszystkie stanowiska na bloku operacyjnym są w pełni wyposażone.
NCM przymierza się również do kolejnego etapu informatyzacji szpitala. Pierwsze postępowania przetargowe planowane są na sierpień i wrzesień. Dotyczyć będą zakupu komputerów oraz aparatury cyfrowej dla pracowni rentgenowskiej. Ten etap komputeryzacji zakończy się w połowie 2017 r.

Tomasz Parciński

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…