Facebook

KAJAKARSTWO. Borowska z kwalifikacją na Igrzyska Olimpijskie!

2019-08-29 2:03:15

Plan minimum został wypełniony! Podczas Mistrzostw Świata w węgierskim Szeged Dorota Borowska wywalczyła kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w przyszłym roku w japońskim Tokio

Przez kwalifikację i półfinał Dorota Borowska przemknęła jak burza. Kryzys dopadł nowodworzankę w decydującym, niedzielnym finale, gdzie 5 zawodniczek mogło wywalczyć kwalifikację olimpijską. Borowska w finale A w kat. C1 na dystansie 200 metrów zajęła 6. miejsce, tuż za premiowaną „piątką”. Jednak regulamin kwalifikacyjny zakładał kilka możliwości awansu, dzięki czemu zdobyła jednak wymarzony bilet do Tokio. Z piekła, nowodworzanka można powiedzieć, że trafiła do nieba.