KAJAKARSTWO. 26. Mistrzostwa Polski Juniorów w kajakarstwie klasycznym

2020-08-05 4:35:43

To były pierwsze kluczowe zawody w których wystartowali zawodnicy klubu NOSiR z Nowego Dworu Mazowieckiego, po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa (większość zawodów była odwołana bądź wyznaczono nawy termin)

Na torze regatowym Malta wystartowali zawodnicy z 54 klubów z całej Polski. 26. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostwa Polski Juniorów w kajakarstwie klasycznym zostały rozegrane na torze regatowym Malta w Poznaniu, w dniach 30 lipca-2 sierpnia br. Organizatorem, na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego (PZKaj) był; Wielkopolski Związek Kajakowy (WZKaj) w Poznaniu.

W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych brali udział zawodnicy urodzeni w latach 2004-2005, w Mistrzostwach Polski Juniorów – zawodnicy urodzeni w latach 2002-2003. Zgodnie z Regulaminem Współzawodnictwa Sportowego Młodzieży Uzdolnionej (SSM), juniorzy młodsi startowali w dwóch konkurencjach, juniorzy – w trzech konkurencjach.

Wszyscy uczestnicy zawodów musieli stosować się do reżimu sanitarnego opracowanego specjalnie na te zawody. Do strefy odbywających się zawodów wstęp mieli tylko uczestnicy zawodów, kierownicy drużyn, obsługa zawodów oraz sędziowie. Publiczność oraz rodzice nie mieli do niej wstępu.

Zawodnicy klubu NOSiR -juniorzy młodsi –Szymon Petrykowski, Mikołaj Szczurowski wystartowali w 2 konkurencjach: K-1 500 m, K-2 500m .

Na dystansie K-2 500 m uplasowali się na 3. miejscu w finale B (12. osada w Polsce).

Nasz junior – Sebastian Piórko wystartował na dystansie 200m, 500m i 1000m.

Mimo dosyć długiej przerwy – dwóch miesięcy, w treningach na wodzie, szybko musieliśmy nadrobić stracony czas i dojść do formy startowej. Udało się dzięki wyjazdowi na obóz sportowy w Mierkach k/Olsztynka oraz obozowi dochodzeniowemu w Nowym Dworze Mazowieckim 2-3 treningi dziennie. Z wielką satysfakcją wystartowaliśmy na tych zawodach na które czekaliśmy cały rok.

Trener Brygida Małkiewicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *