Facebook

Już 8 mecz bez porażki!

2017-11-17 9:23:02

W piątek 10 listopada piłkarze Świtu udali się do Sulejówka, gdzie w ramach 16. kolejki rozgrywek III ligi grupy I zmierzyli się z 6. drużyną ligowej tabeli – Victorią. Beniaminek, który w tym sezonie radzi sobie niespodziewanie dobrze, musiał uznać jednak wyższość nowodworzan.

Lepiej to spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy po wyrównanym początku meczu w 18. minucie wyszli na prowadzenie. Przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego, na dalszy słupek, obrońcy Świtu nieco zaspali, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Wojciech Gorczyca, który uderzeniem głową, umieścił piłkę tuż przy słupku.

„Biało-zieloni” cofnęli się do defensywy rzadziej goszcząc pod bramką Victorii. Kilka minut później, mogło być już 2:0. Kolejny niezwykle groźny strzał zza pola karnego zatrzymał się na słupku i piłka opuściła boisko. 3 minuty przed końcem pierwszej połowy nowodworzanie doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, Sebastian Cuch uprzedził interweniującego Mateusza Łysika i strącił piłkę głową do bramki.

W drugiej części tego meczu gra Świtu mogła się podobać. Nowodworzanie zaczęli naciskać przeciwników, którzy zaczęli popełniać błędy. Po jednym z takich kiksów w 59. minucie Kamil Wiśniewski odebrał piłkę obrońcy i wpadł w pole karne. Nie zdecydował się sam próbować mijać bramkarza, ale odegrał do wbiegającego Marcina Kozłowskiego, który dosłownie wepchnął piłkę do bramki.

Świt z każdą minutą zdobywał przewagę na boisku, ale w końcówce ponownie do głosu doszli gospodarze, którzy chcieli doprowadzić do wyrównania. „Biało-zieloni” mądrze ustawili się w defensywie skutecznie bronili dostępu do własnej bramki.

Ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej nowodworzanie zagrają w sobotę 18 listopada o godzinie 16:00. Na stadionie przy sportowej gościć będzie zespół Sokoła Aleksandrów Łódzki.