Facebook

Jest mieszkanie dla Filipka!

2015-12-16 9:01:07

Doda, Rafał Brzozowski, Ania Wyszkoni, Ania Dereszowska, Beata Kozidrak, Red Lips i wiele innych gwiazd włączyło się w pomoc dla chłopca chorego na dziecięce porażenie mózgowe. Poznaj historię 4-letniego Filipka

Kim jest Filipek?

Filipek to sympatyczny chłopczyk, który 10 grudnia skończył 4 latka. Wraz z babcią i bratem mieszka w Modlinie Twierdzy. Historia dziecka poruszyła już nie jedną osobę. Mama chłopca zmarła podczas porodu, niedługo potem odszedł tata. Sytuacja rodzinna chłopca jest ciężka. Filipek cierpi na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Koszty rehabilitacji i utrzymania Filipka oraz jego brata są bardzo wysokie. Wszystko spoczywa w rękach pani Haliny – babci chłopców, która walczy dla nich o godne życie.

Pani Halina zwróciła się o pomoc do burmistrza Nowego Dworu – Jacka Kowalskiego, który zareagował bez zastanowienia i skierował sprawę do realizacji straży miejskiej, a tą zajęła się Małgorzata Wójcik.

Co dalej?

Niemal natychmiast powołany został Komitet Społeczny na rzecz pozyskiwania środków pieniężnych dla nieuleczalnie chorych dzieci z miasta Nowy Dwór Mazowiecki. W jego skład weszli między innymi: burmistrz, przewodniczący Rady Miejskiej, radni, straż miejska oraz członkowie naszej redakcji.

Komitet podjął decyzję o organizacji imprez charytatywnych, z których całkowity dochód został przeznaczony na leczenie chłopca. Jako pierwszy odbył się piknik charytatywny w parku miejskim. Gwiazdą tego wydarzenia była najpopularniejsza Polska wokalistka – Doda, która poprowadziła licytację cennych przedmiotów przeznaczonych przez wokalistów, popularne zespoły, piłkarzy.

Tuż po tym wydarzeniu w hotelu Royal odbył się charytatywny „Bal Otwartych Serc dla Filipka” z udziałem gwiazd estrady, sportu i telewizji.

Dodatkowo na profilu facebookowym „Pomóż Filipkowi” organizowane są aukcje charytatywne, których zadaniem jest zebranie jeszcze większej kwoty na pomoc rodzinie. Do tej pory udało się zebrać ponad 45 000 zł. Na tym organizatorzy nie poprzestają. Planowane są kolejne akcje.

4 latka skończone!

10 grudnia Filipek skończył 4 latka. Z tej okazji zorganizowane zostało małe przyjęcie urodzinowe z udziałem między innymi: burmistrza miasta, przewodniczącego Rady Miejskiej, straży miejskiej oraz członków naszej redakcji. Wszyscy podarowali Filipkowi prezenty urodzinowe, ale chyba najbardziej oczekiwanym i najważniejszym prezentem jest …

… nowe mieszkanie!

Wiadomość o pozyskaniu przez komitet mieszkania dla rodziny chłopca została przekazana w dniu urodzin Filipka przez burmistrza Jacka Kowalskiego. Pani Halina nie kryła wzruszenia i radości. Lepszego prezentu nikt nie mógł sobie wyobrazić.

Aktualnie trwają prace remontowe. Udało się znaleźć sponsora, który pokrywa koszty remontu.

– Będziemy robić wszystko, żeby mieszkanie zostało oddane po nowym roku – zapewnia burmistrz Jacek Kowalski.

Jak pomóc?

Na facebookowym profilu „Pomóż Filipkowi” na bieżąco są publikowane posty dotyczące akcji i pomocy rodzinie. Można też kontaktować się z organizatorem akcji – Małgorzatą Wójcik pod numerem telefonu : 530 347 626.

Każdy z nas może pomóc! Dajmy szansę Filipkowi na lepsze jutro!

Adam Balcerzak

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *