Jednoślady na ulicach

2016-03-31 4:09:23

Wiosna to jedna z ulubionych pór roku dla sympatyków jednośladów. Po długich miesiącach w końcu przychodzi czas, kiedy można odkurzyć motocykle, skutery oraz rowery i planować pierwsze trasy.

Na ulicach już od pewnego czasu nie brakuje jednośladów. Warto w tym miejscu uczulić wszystkich kierowców samochodów, aby dokładnie rozglądali się prowadząc swoje pojazdy.
– W zeszłym roku byłem świadkiem wypadku na “siódemce”. Straszny widok, zderzył się samochód z motocyklem. Mimo ciemności, dokładnie było widać, że oba pojazdy było mocno uszkodzone – wspomina pan Darek, kierowca z Nowego Dworu.
W 2015 roku mieliśmy do czynienia z wieloma wypadkami tego typu. O tragicznym w skutkach wypadku z udziałem rowerzysty pisaliśmy niedawno. Mimo że policja wciąż apeluje o rozwagę, uczestnicy ruchu drogowego bagatelizują sprawę. Ostrożność wymagana jest od obu stron – właścicieli samochodów, jak i jednośladów czy pieszych.
Najważniejsze jest, aby uczestnicy ruchu byli widoczni, a istnieje na to wiele sposobów – od odblaskowych kamizelek, po zaczepki i naklejki, które odbijając światło reflektorów dają innym użytkownikom drogi sygnał o tym, że znajdujemy się na jezdni.
Pamiętajmy, że każdy z nas ma takie samo prawo użytkowania drogi i wszystkim przyświeca jeden cel: bezwypadkowy powrót do domu.

Klaudia Frączak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *