Jak zbudować masę mięśniową i zredukować body fat?

2019-07-09 9:34:22
Osoby trenujące bardzo dobrze widzą, że najskuteczniejszym sposobem na rozbudowanie masy mięśniowej i jednocześnie na zredukowanie niechcianej tkanki tłuszczowej jest ćwiczenie ze sztangą. Pozwala to także na wzmocnienie i wysmuklenie sylwetki, czyli na zrobienie świetnej firmy. Trening kompleksowy to właśnie trening ze sztangą. Dzięki niemu i paru innym elementom możliwe jest wykonywanie niemalże wszystkich ćwiczeń.

Sztanga, gryf do sztangi, obciążenia i zaciski – idealny zestaw do ćwiczeń mięśni całego ciała

Niezależnie od tego czy ktoś trenuje na siłowni czy też w domowych warunkach, powinien wyposażyć się w sztangę. Jest to nic innego jak stalowy drążek, który może mieć różną długość – 120/150/180/200/220/240 cm. Wybór jest z całą pewnością spory, a długość drążka jest zwykle kwestią indywidualnych preferencji. Jeśli chodzi o średnicę gryfu, to najczęściej mieści się ona w przedziale od 25 do 51 mm. Radełkowana część chwytna zapewnia silny i mocny chwyt. Nie można zapomnieć także o obciążnikach w postaci talerzy, które umieszcza się na zewnętrznych częściach gryfu. Im jest ich więcej, tym sztanga musi zostać lepiej zabezpieczona w postaci specjalnych zacisków. Na rynku dostępne są zarówno zaciski sprężynowe, jak i modele gwintowane. Zadaniem zacisków jest zapobieganie przesuwania się talerzy podczas wykonywania ćwiczeń. Sama sztanga składa się zatem z gryfu, obciążników i zacisków.

Gryf olimpijski – http://thornfit.pl/collections/gryfy może być prosty lub łamany – lekko lub mocniej. To właśnie gryf chwytany jest w takcie wykonywania ćwiczeń, a za pomocą obciążników można regulować obciążenie. Podczas wybierania gryfu należy zwrócić uwagę nie tylko na jego długość i średnicę, ale także na jakość wykonania i maksymalny ciężar. Najtańsze są gryfy o średnicy 25mm, których wytrzymałość pozostawia wiele do życzenia. Znacznie lepiej jest sięgnąć po gryfy o średnicy co najmniej 30 czy 50 mm. Wykończenie gryfu także ma znaczenie, szczególnie radełkowana część chwytna. Ma ona bezpośredni wpływ na to, czy chwyt będzie pewny, a gryf nie wyślizgnie się z ręki podczas wykonywania ćwiczeń nim.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *