Jak zabrać się do remontowania mieszkania?

2016-09-13 11:30:35

Remont przysparza zwykle wielu kłopotów, dlatego warto opracować plan działania, który ułatwi pracę. Konieczna jest analiza finansowa, dzięki której żadne koszty nie będą zaskoczeniem.

Drobne zmiany czy wielki remont
Na wstępie trzeba określić, czy remont będzie polegał na drobnych zmianach czy też na gruntownej odnowie. Trudno jednoznacznie określić, ile kosztuje remont mieszkania w bloku, ponieważ zależy to od zakresu remontu, jak i metrażu mieszkania. Burzenie lub stawianie dodatkowej ściany czy też zmiana funkcji pomieszczeń, a także wymiana podłóg znacznie zwiększają koszty.

Co należy uwzględnić w kalkulacji kosztów
Przymierzając się do remontu, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Najważniejsze pytanie, czy remont będziemy wykonywać samodzielnie czy jednak będzie potrzebna ekipa fachowców. W przypadku drobnych prac, o których mamy pojęcie teoretyczne, ale obawiamy się samodzielnego wykonania można zatrudnić tzw. złotą rączkę. Zwykle wśród sąsiadów można kogoś takiego znaleźć, ale jeśli zależy nam na wykonaniu trudniejszych prac, lepiej zapłacić więcej i mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane profesjonalnie przez doświadczonych specjalistów. I już na tym etapie podejmowania decyzji kwestia, ile kosztuje remont mieszkania zaczyna się powoli kształtować. W czasie remontu będzie się zbierał gruz i różne odpadki, które trzeba wywozić. Nie każda firma remontowa zajmuje się też wywozem gruzu, dlatego w razie potrzeby należy zorganizować inną firmę, która się tym zajmie. Rozpiętość cenowa materiałów potrzebnych do remontu jest spora, dlatego warto zorientować się w cenach jeszcze przed wynajęciem ekipy remontowej, aby nie okazało się, że jednak jakiegoś pomysłu nie będzie można zrealizować ze względu na ograniczenia finansowe. Obciążenie finansowe wzrasta, jeśli decydujemy się na remont balkonu. Samo malowanie nie jest drogie, ale już wyłożenie płytkami powoduje wyraźniejszy wzrost kosztów. Do tego należy doliczyć wiele drobnych rzeczy takich jak zaprawy, kleje, farby czy folie i taśmy, przy pomocy których należy zabezpieczyć rzeczy przed rozpoczęciem remontu.

Stare mieszkanie jak nowe
Gdy w planach jest urządzenie mieszkania na nowo, wówczas jedną z kosztowniejszych rzeczy na liście zakupów stają się meble. Ewentualna przebudowa wnętrza musi być naprawdę dobrze przemyślana. Średnia cena remontu samej łazienki z zakupem wanny, umywalki, toalety to koszt kilkunastu tysięcy złotych. Pełny remont mieszkania z wymianą mebli wyniesie więc nawet kilkadziesiąt tysięcy. Bez względu na zakres odnowy pomieszczeń potrzebny jest solidny zastrzyk gotówki, dlatego na remont należy odkładać znacznie wcześniej. Dodatkowe kilka tysięcy można uzyskać poprzez skorzystanie z pożyczki online. Opłata za uzyskanie pożyczki jest zależna od czasu spłaty. Serwis MoneyMan wykonuje przelewy środków na konto klienta nawet w ciągu 15 minut. Warto z takiej możliwości skorzystać także, gdy podczas remontu po prostu braknie gotówki, aby go dokończyć.

Comments

comments

1 komentarz

  1. Wilburn1988 odpowiedz

    Musze się wam pochwalic w końcu zrzuciłam wagę – 9 kilo.
    Przewaliłam chyba cały polski internet zeby znaleźć cos na odchudzanie i znalazłam.
    Wygoglujcie sobie: xxally radzi jak szybko schudnąć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *