Facebook
Jak wybrać najlepsze koszulki z nadrukiem?

2022-04-06 2:02:43

Koszulki z nadrukiem to nie tylko atrybut marketingowy ale też świetny pomysł na prezent. Aby nie zginąć w natłoku ofert, zarówno w internecie jak i w sklepach stacjonarnych, warto zwrócić uwagę na pewne aspekty, dzięki którym zakup będzie bezpieczny i trafiony.

Techniki nadruku

Między innymi od techniki nadruku zależy jak trwały on będzie, a do najpopularniejszych należą:

  • sitodruk – jest to metoda wybierana bodaj najczęściej i stosuje się ją na różnych tekstyliach: na poliestrze, bawełnie, papierze, szkle, ceramice czy drewnie. Szablon, czyli zaprojektowaną grafikę nakłada się na drobną siatkę, następnie przeciska się farbę przez matrycę na materiał. Wysoka jakość wydruku przejawia się w jego wytrzymałości.

  • druk cyfrowy DTG – do jego realizacji służy drukarka cyfrowa, świetnie sprawdza się w spersonalizowanych projektach. Dzięki technologii bez trudu można wydrukować na tkaninie fotografię, zachowując przy tym szeroką paletę kolorów. Drukarka nanosi farbę bezpośrednio na materiał, z pominięciem papieru transferowego czy matrycy drukarskiej. Dokładnie odwzorowują wzory i kolory, są trwałe, mają niskie koszty produkcji oraz krótki czas przygotowania nadruku.

  • druk sublimacyjny – sprawdza się najlepiej na tkaninach poliestrowych o jasnych odcieniach. Projekt wykonuje się na papierze sublimacyjnym a następnie przenosi na materiał z zastosowaniem wysokiej temperatury (ok. 400 stopni Celsjusza). Temperatura sprawia, że cząsteczki farby przechodzą w stan gazowy a potem łączą się na stałe z tkaniną. To niezwykle trwała technika, nadruk można wykonać na całej powierzchni, można prać tkaniny w pralce.

Rodzaje koszulek

Koszulki z nadrukiem różnią się między sobą fasonem i materiałem, dobrze jest więc dostosować je do ich przeznaczenia. Klasyczne t-shirty mają dużą powierzchnię nadruku, są najbardziej uniwersalne, bo sprawdzają się na każdą okoliczność, czy to impreza firmowa, czy prezent dla kogoś. Koszulki polo to nieco bardziej elegancka wersja, która świetnie sprawdzi się w wielu stylizacjach w pracy i poza nią. Koszulki termoaktywne, to doskonały wybór na imprezy sportowo- rekreacyjne, ponieważ są oddychające i szybkoschnące, co jest kluczowe w trakcie wzmożonej aktywności fizycznej, nadruk nie ulegnie zniszczeniu.

Wybierając fason należy się upewnić, że występują w różnej rozmiarówce, różnych fasonach (damskich i męskich) oraz będzie nam odpowiadać ich kolorystyka.

Cena i czas realizacji

Decydując się na konkretny rodzaj koszulki i nadruku na niej, warto zwrócić uwagę na czas realizacji i cenę. Są to aspekty, które niezmiennie kierują klientami. Druk cyfrowy i sublimacja to techniki, które są szybkie w realizacji a jednocześnie świetne jakościowo.

W przypadku ceny należy być przygotowanym, że w przypadku niektórych technik firmy zastrzegają sobie, że jest określone minimum sztuk, które klient może zamówić, wiąże się to m.in. z kosztem wykonania matrycy. Ale najważniejsza zawsze jest jakość.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *