Jak powstaje biżuteria

2017-12-07 11:29:37

Kupowanie i noszenie biżuterii to czysta przyjemność, mało kto zastanawia się jednak nad tym, jak te precjoza powstają. Tymczasem metody ich tworzenia są bardzo różne – od tradycyjnych, rzemieślniczych, aż po supernowoczesne, z wykorzystaniem druku trójwymiarowego. Wszystko zaczyna się jednak od pomysłu, najczęściej utrwalanego po prostu na papierze. Niektórzy wytwórcy używają do projektowania biżuterii programów komputerowych.

Na przykład pierścionki

Jubiler może stworzyć pierścionek, zaczynając od wyprodukowania formy odlewniczej. Może np. w kwadratowym kawałku tworzywa silikonowego wyciąć koło o średnicy odpowiadającej rozmiarowi pierścionka, a następnie zeszlifować brzegi dawnego kwadratu, uzyskując formę przypominającą obrączkę. Na tej formie umieszcza drobiny przypominające kolce – gdy będą metalowe, posłużą do oprawienia kamieni, a także trzpień. Mając do dyspozycji taki „prototyp”, zalewa go gipsem, co pozwala uzyskać formę do odlewu. Potem wytapia metal, z którego powstanie pierścionek i odlewa go w formie. Teraz czas już na obróbkę: oprawianie kamieni, szlifowanie, grawerowanie etc. Gotowe pierścionki z kryształami Swarovskiego kupić można pod adresem http://arande.pl/store/Pierscionki.

Na początku jest rurka

Czasem wyrobu jubilerskie, np. obrączki, powstają z rurki odlanej najpierw w gipsowej formie, rozwalcowanej tak, by tworzyła materiał na obrączki o różnych rozmiarach i pociętej na „plasterki”. Można w ten sposób wytwarzać także bransolety, w tym m.in. dostępne pod adresem http://arande.pl/store/Bransoletki. Rurka może więc służyć do wykonywania metodą bezszwową rozmaitych form kolistych, pierścieniowych.

Innowacyjna metoda szlifowania kryształu (a właściwie: szkła ołowiowego), wynaleziona przez Swarovskiego, sprawiła, że można uzyskiwać wyroby o niezwykle precyzyjnych kątach, gdzie każda z tzw. fasetek, czyli ścianek, współgra z inną. Takie kryształy wspaniale odbijają światło, co widać np. w kolczykach dostępnych na stronie http://arande.pl/store/Kolczyki.

Również naszyjniki z kryształami Swarovskiego, które można oglądać i kupować na stronie http://arande.pl/store/Naszyjniki, to znakomite przykłady jubilerskiej precyzji. Kobiety na całym świecie doceniają taką biżuterię, jako że nie ustępuje pięknem tej z drogimi kamieniami szlachetnymi, a jest cenowo przystępna.

W sklepie http://arande.pl/store można też kupować wisiorki, łańcuszki, biżuterię ślubną oraz komplety. Jest też biżuteria ze srebra pokrywanego 24-karatowym złotem. Wszystkie kryształy Swarovskiego są oryginalne, co potwierdzają dołączane do wyrobów certyfikaty.

 

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *