Jak działa ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

2021-03-08 4:07:24

Choroby cywilizacyjne dotykają coraz więcej osób zarówno starszych, jak i młodszych. Szybki styl życia, brak zbilansowanej diety oraz ruchu to główne czynniki prowadzące do problemów z otyłością, a w konsekwencji do wystąpienia chorób metabolicznych. Cukrzyca dotyczy już 7% społeczeństwa. Chcesz ochronić się przed finansowymi konsekwencjami zachorowania? Sprawdź, czym jest polisa cukrzycowa.

Cukrzyca to poważna choroba, która wymaga wdrożenia odpowiedniego leczenia, regularnego kontrolowania poziomu glukozy, a także zmiany dotychczasowego stylu życia. Jednak potrzebne leki oraz narzędzia do samodzielnego badania poziomu cukru w organizmie, a także wizyty u lekarzy mogą obciążyć budżet domowy i naruszyć bezpieczeństwo finansowe.

Polisa cukrzycowa – co to jest?

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy to oferta skierowana dla osób, które obawiają się zachorowania, a nie mają wystarczająco dużo oszczędności, aby w nagłej sytuacji pokryć koszty leczenia i np. pozwolić sobie na odpoczynek i przerwę od pracy. Po zakupie polisy nie trzeba martwić się o swoją sytuację finansową, ponieważ ochrona obejmuje nie tylko pomoc pieniężną, ale także:

● darmowe konsultacje z diabetologiem i dietetykiem,

● pokrycie kosztów refundowanych i nierefundowanych leków,

● dostęp do zestawu do badania poziomu glukozy.

Jednak oferta nie jest pozbawiona wyłączeń od odpowiedzialności. Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy jest możliwe, ale tylko dla osób zdrowych. Jak podkreśla specjalista rankomat.pl: Polisa cukrzycowa chroni na wypadek zachorowania na chorobę typu 1 i 2. Ubezpieczony otrzyma świadczenie, jeśli diagnoza, rozpoznanie oraz leczenie nastąpiły w okresie trwania umowy, po upływie co najmniej 3 miesięcy od jej zawarcia. Aby otrzymać rekompensatę, należy przedstawić ubezpieczycielowi stosowną dokumentację medyczną.

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy – jak kupić?

Ofertę zapewniającą ochronę na wypadek zachorowania na cukrzycę zapewnia m.in. towarzystwo ubezpieczeniowe Nationale Nederlanden. Umowę można zawrzeć drogą internetową lub po kontakcie z doradcą ubezpieczeniowym.

Wykupując online ubezpieczenie na życie, powinieneś dokładnie przeanalizować oferowane warunki umowy, w tym listę wyłączeń od odpowiedzialności, wysokość sum gwarantowanych oraz czas trwania polisy. Warto zadbać o to, żeby rekompensata była odpowiednio dopasowana do potrzeb Twoich i najbliższych. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o bezpieczeństwo finansowe rodziny.

Zwróć uwagę także na cenę ochrony. Miesięczna składka za polisę na wypadek cukrzycy rozpoczyna się od 150 zł. Jednak jej ostateczna wysokość może wzrosnąć, ponieważ zależy od wielu czynników, takich jak:

● wiek i stan zdrowia ubezpieczonego,

● historia chorób bliskich osób,

● wykonywany zawód.

Ubezpieczenie cukrzycowe jest dostępne wyłącznie dla osób, które zakupiły wcześniej polisę na życie i chcą rozszerzyć jej zakres ochrony. To korzystna oferta, z której warto skorzystać, zwłaszcza jeśli jesteś w grupie ryzyka zachorowania na to schorzenie.

Pamiętaj, że zbyt późno zdiagnozowana i nieleczona cukrzyca może doprowadzić do śmierci. Kup dopasowaną polisę i zapewnij sobie oraz swoim bliskim bezpieczeństwo na wypadek zachorowania. To najlepszy sposób na to, aby móc w spokoju zadbać o siebie po diagnozie.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *