Facebook

“Jak Cię widzą, tak Cię piszą”

2016-03-11 8:31:16

W piątek 4 marca w gminie Zakroczym ruszyła wielka akcja sprzątania. Zgodnie z przysłowiem “jak Cię widzą, tak Cię piszą” Zakroczym ma szansę lśnić czystością.

Butelki, worki ze śmieciami, opony, plastikowe krzesła… na takie “skarby” można było trafić wychodząc na spacer w Zakroczymiu, idąc wzdłuż Wisły. Tzw. “dzikie śmietniska” nie świadczą zbyt dobrze o władzach i mieszkańcach. Szczególnie właściciele działek, znajdujących się na terenie Zakroczymia, wyrzucają swoje śmieci na drugą stronę ulicy lub wywożą je nad Wisłę.
Czysta gmina świadczy o dobrym włodarzu i mieszkańcach – to ich wizytówka. Dlatego burmistrz Artur Ciecierski postanowił zorganizować wielkie sprzątanie terenów gminnych, które rozpoczęło się w piątek – 4 marca – i potrwa przez kilka najbliższych dni, by Zakroczym odzyskał dobrą, “czystą” sławę.
– Do urzędu zaczęły docierać informacje od mieszkańców, że zwyczajnie nie jest czysto w niektórych rejonach. Któregoś dnia postanowiłem… pobiegać w Zakroczymiu. Odwiedziłem tereny nad Wisłą, parowy zakroczymskie, a także inne rejony. Uznałem, że nie ma znaczenia, czy jest to teren prywatny, opuszczony, z otwartym dostępem, czy to droga gminna, czy powiatowa. Jestem od tego, aby zadbać o estetykę gminy. Dlatego podjąłem decyzję o całym jej posprzątaniu – tłumaczy burmistrz. – W tym miejscu proszę wszystkich mieszkańców, abyśmy wspólnie uszanowali pracę pracowników urzędu gminy i zadbali w przyszłości o jej czystość.
Pozostaje tylko nadzieja, że mieszkańcy wezmą sobie do serca fakt, że zaśmiecona gmina nie jest dobrą wizytówką. W tym tygodniu zostanie zakończone sprzątanie Zakroczymia, a rozpoczną się prace w poszczególnych sołectwach.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…