1 Listopad 2014    |    Dziś jest Wszystkich Świętych
 
  • 1 Nov 2014

    Wietrznie 9°C 3°C

  • 2 Nov 2014

    Partly Cloudy 12°C 4°CArtykuły

W Nasielsku grali dla Maćka

altW sobotę 23 czerwca, już po zakończeniu rozgrywek ligowych i po barażach o IV ligę, Żbik rozegrał na własnym boisku jeszcze jedno spotkanie. Przeciwnikiem była trzecia drużyna III ligi Legionovia Legionowo. Spotkanie tych drużyn miało cel charytatywny i odbyło się pod hasłem: „Gramy dla Maćka”

Jego inicjatorem był mieszkaniec Legionowa, wcześniej Nasielska, Mirosław Grzybowski. Związany jest zarówno z Legionovią, jak i ze Żbikiem.
Mecz zakończył się zwycięstwem piłkarzy z Legionowa 6:2. Goście  wygrali zasłużenie. Obecni na stadionie w Nasielsku sympatycy obydwu drużyn oklaskiwali zarówno poczynania swoich piłkarzy, jak i poczynania zawodników przeciwnej drużyny. 
Celem głównym spotkania było uzyskanie wsparcie finansowego i duchowego dla byłego zawodnika Żbika, Macieja Osińskiego, którego dotknęła ciężka choroba.
Pan Maciej Osiński to ważna postać w nasielskiej piłce nożnej. To legenda tej, i nie tylko tej, dyscypliny sportowej. Ostatnio bardzo często przychodził na mecze Żbika ze swoimi wnukami. Przychodził już nawet po dwóch ciężkich operacjach.
Na ten specjalny mecz przybyło na nasielski stadion wielu sympatyków piłki nożnej i pana Maćka z Nasielska, Legionowa, a także z innych miejscowości. Byli przedstawiciele wielu pokoleń, a wśród nich dziadkowie ze swymi wnuczętami.
Wynik tego spotkania był ze wszech miar pomyślny. W skarbonce uzbierało się ponad 4 tys. złotych. Swoją wartość ma ofiarność  zarówno tych, którzy wrzucali duże nominały, jak i tych, którzy wrzucali monety. Te najczęściej do skarbonki wrzucały dzieci.
Swoją wartość miał też sam mecz. Piłkarze pokazali piękne zagrania i wcale się nie oszczędzali.
Podziękowania należą się obydwu drużynom, które zagrały dla Maćka. Należą się też wszystkim ofiarodawcom oraz tym, którzy wsparli inicjatywę organizacyjnie, jak np. prezesom klubów: Januszowi Gębarowskiemu i Aleksandrowi Góreckiemu, spikerowi Dariuszowi Ziąbskiemu i „prawej ręce” inicjatora przedsięwzięcia, Jerzemu Kulaszewskiemu oraz Władysławowi Majewskiemu.
Cenne było również wsparcie przedsięwzięcia „w naturze”, po meczu odbyło się bowiem spotkanie integracyjne przy grillu.. Burmistrz Grzegorz Arciszewski zabezpieczył wędlinę na grilla dla 100 osób. Inicjatywę wsparły miejscowe firmy: Tadeusza Czachorowskiego, Jacka Rucińskiego, Andrzeja Sawickiego i Witolda Estkowskiego, nasielski GS oraz Mirosław Świderski. A największe podziękowania należą się inicjatorowi całego przedsięwzięcia, Mirosławowi Grzybowskiemu.
           
Tekst i fot. Andrzej Zawadzki

Numer 41 już w sprzedaży!

jedynka zNowy numer TN już w kioskach i sklepach!
Piszemy m.in. o proteście mieszkańców Zakroczymia, sesji dla mieszkańców... bez mieszkańców, planowanych wydatkach na odśnieżanie dróg oraz rozbudowaniu monitoringu w Nowym Dworze.

Śluby

SIEĆ SALONÓW FABRYCZNYCH

tydzienseniora z

koncert karolak z

Nieruchomości w Hiszpanii | tanie mieszkania | tanie nieruchomości | Alicante | Gandia |

31396 z

czosnow z

Klubik 2014 z

Narodowe Czytanie 2014 z

plakat kopia z

zakroczym z

Kaba brukarstwo

Sprawdzam polityka 

W związku z artykułem, który ukazał się 2 stycznia 2014 r. w Tygodniku Nowodworskim oraz na stronie internetowej www.nowodworski.info pt.: „Pomagają” dzieciom za pieniądze, wyrażam ubolewanie, że treści w nim zawarte dotyczące rzekomo niejasnej formy prowadzenia działalności gospodarczej przez Panią Dorotę Juszczak – Firma CREATUS II w Sosnowcu, jak również rzekomego ryzyka poniesienia straty w razie skorzystania z usług świadczonych przez Panią Dorotę Juszczak – Firma CREATUS II godzą w jej dobre imię.
Maja Zakaszewska

Osiedle Royal w Wieliszewie

apteki-informator