Impreza na sto dwa

2017-06-16 9:30:40

W piątek (9 czerwca) po raz pierwszy mieszkańcy miejscowości Śniadówko mogli zorganizować festyn na działce zakupionej przez Urząd Gminy w Pomiechówku.

Impreza była podzielona na dwie części – dla dzieci i dla dorosłych. Organizatorzy zadbali o to, aby nikt się nie nudził.

Dla najmłodszych sprowadzono dmuchaną zjeżdżalnię, do której bez przerwy ustawiała się kolejka. Była wata cukrowa, popcorn, ciasta i napoje, gorące kiełbaski i kaszanka. Największą atrakcją był przyjazd wozu strażackiego OSP z Goławic. Dzieci miały możliwość zobaczyć jego wnętrze, przymierzyć hełm i zobaczyć, jak działa działko wodne. Dużą popularnością cieszyła się rozstawiona przez strażaków kurtyna wodna. Podczas pikniku miały również miejsce zajęcia plastyczne, które prowadziła Barbara Gołaszewska z Śniadówka.

Po godzinie 20:00 dorośli bawili się w rytmach dobrej muzyki, którą zapewnił zespół muzyczny z Goławic. Impreza naprawdę była udana. Należą się zasłużone podziękowania dla Rady Sołeckiej, Radnej Wiolecie Śliwińskiej i mieszkańców Śniadówka, którzy brali czynny udział w przygotowaniach.

Do tej pory mieszkańcy mogli się spotykać tylko i wyłącznie na prywatnej łące nad Wkrą, teraz maja takie miejsce i to w centrum miejscowości. W niedalekiej przyszłości na działce ma być zbudowany pac zabaw dla dzieci.

Z.G.Z

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…