Facebook

Grudzień: Brodnicka Mistrzynią Europy, wojna o jabłka, skażona woda

2015-12-31 12:25:08

1. Radni podjęli uchwałę o nazwaniu ulicy w Modlinie Twierdzy imieniem Matki Bożej Częstochowskiej. Zmiana dotyczy drogi łączącej ulice Obrońców Modlina i Szpitalną, prowadzącej do kaplicy św. Barbary.

2. Ewa Brodnicka, z pochodzenia zakroczymianka zdobyła tytuł Zawodowej Mistrzyni Europy w boksie w wadze lekkiej. Królowa polskiego boksu pokonała Belgijkę, Elfi Philips.

3. Niesmak wzbudzało to, co działo się na zakroczymskim rynku. Nad tłumem walczącym o darmowe jabłka i marchewki próbowali zapanować ochroniarze i policja. Pomogły dopiero barierki i wielokrotne prośby burmistrza.

4. Firma Translud przygotowała projekt linii: Modlin Twierdza – Warszawa Metro Młociny. Przewoźnik planuje ruszyć z nową linią już w lutym!

6. W Nowym Dworze Maz. odbyła się kolejna edycja akcji Świąteczna Zbiórka Żywności. Dzięki hojności mieszkańców do potrzebujących trafiło 550 paczek.

7. NOK rozbrzmiewał rockowymi dźwiękami za sprawą charytatywnego koncertu lokalnych sław, zorganizowanego przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki, która w tym roku po raz pierwszy działała na terenie Nowego Dworu Maz.

8. W ciągu pięciu dni mieszkanie pana Tadeusza i jego córki Martyny z Nowego Modlina zmieniło się nie do poznania. W metamorfozie pomogła ekipa programu „Nasz nowy dom” oraz sąsiedzi.

9. Na czwarte urodziny Filipek Ulański dostał klucze do nowego domu, w którym zamieszka wraz z babcią i bratem. Aktualnie trwają prace remontowe. Udało się znaleźć sponsora, który pokrywa koszty remontu.

10. Na ulicach Nowego Dworu, Pomiechówka i Zakroczymia wspominano wydarzenia z okresu stanu wojennego wprowadzonego w 1981 roku.

11. Jazz, taniec współczesny, balet, show dance i disco dance – z takimi stylami tanecznymi zmierzyli się młodzi tancerze z całej Polski podczas Mikołajkowego Turnieju Tanecznego, który 6 grudnia odbył się NOSiR.

12. Panika opanowała Nowy Dwór, gdy mieszkańcy dowiedzieli się, że woda w kranach zawiera szkodliwe dla zdrowia bakterie E.coli, przez co jest niezdatna do spożycia. Z marketów zaczęły znikać hektolitry wody.

13. Przeciwnicy Jacka Kowalskiego chcą go odwołać ze stanowiska burmistrza. Na sesji 15 grudnia poinformowali, że zebrali 2751 podpisów. Oznacza to, że referendum się odbędzie. Zapłacą za nie mieszkańcy – 50 tys. zł.

14. W wielu miejscowościach odbywały się spotkania wigilijne. 19 grudnia liczne grono mieszkańców Zakroczymia wzięło udział w I Wigilii Miejskiej organizowanej przez naszą redakcję we współpracy z Burmistrzem i Radą Gminy Zakroczym.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *