Facebook

Gmina ma nowego sekretarza

2016-11-25 11:44:43
Gmina Zakroczym ma nowego sekretarza. Została nim Agata Januszewska – była sekretarz powiatu nowodworskiego. Były już sekretarz – Andrzej Gorczyński,  poprosił burmistrza o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron.
ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Dr Andrzej Gorczyński pełnił funkcję sekretarza gminy niespełna rok. Współpracował z radnymi oraz sołtysami. Wcześniej był doradcą burmistrza. Po 10 miesiącach pracy na stanowisku sekretarza gminy, Gorczyński poprosił burmistrza o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jaki jest tego powód? Tego nie wiadomo.

Stanowisko sekretarza gminy Agata Januszewska obejmie od 1 stycznia.

Dlaczego to właśnie była sekretarz powiatu nowodworskiego została wybrana na stanowisko Sekretarza Gminy?

– Pani Agata Januszewska spełnia wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o naborze na wolne stanowisko urzędnicze sekretarza gminy. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez Komisję Rekrutacyjną ww. wykazała się niezbędną i merytoryczną wiedzą w zakresie regulacji prawnych dotyczących ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o pracownikach samorządowych, ustawy o finansach publicznych, ustawy o ochronie danych osobowych, ustawy o dostępie do informacji publicznej, zasad instrukcji kancelaryjnej i jednolitego rzeczowego wykazu akt. Ponadto, Pani Agata Januszewska legitymuje się wykształceniem wyższym o kierunku prawo i administracja oraz posiada dodatkowe wykształcenie w zakresie audytu strategicznego i zarządzania zasobami ludzkimi. Poza tym, wykazała się znajomością struktury urzędu oraz jednostek organizacyjnych, a jej doświadczenie w pełnieniu funkcji kierowniczych i zarządzaniu zasobami ludzkimi stanowi podstawę prawidłowej realizacji zadań na stanowisku sekretarza gminy – czytamy w uzasadnieniu Burmistrza Gminy Zakroczym

Pani Agacie Januszewskiej życzymy powodzenia oraz owocnej pracy.

AB

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *