Facebook

Gazyfikacja gminy staje się faktem

2016-03-11 8:52:54

Temat gazyfikacji Zakroczymia nabiera coraz jaśniejszych i realniejszych barw. Już 15 marca rusza cykl spotkań z mieszkańcami, które będą dotyczyły właśnie gazyfikacji gminy Zakroczym.

W zeszłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie burmistrza z przedstawicielami firmy Gazownia Serwis, dotyczące zgazyfikowania gminy. Burmistrz zapowiada, że gazyfikacja nabiera tempa. Mieszkańcy ulicy Odpadki doczekali się już podłączenia. Prace trwały tam w ostatnim czasie bardzo intensywnie. Firma Gazownia Serwis rozpoczęła realizować pozwolenie na budowę, co oznacza, że zaczęła ona “ciągnąć” nitkę do miasta ulicami Duchowizna i Parowa Okólna.
– Ja ze swojej strony – jeśli warunki na to pozwolą, a muszę zrobić wszystko, bo w tej chwili gaz ziemny jest najtańszą formą ogrzewania – podłączam wszystkie budynki użyteczności publicznej, w pierwszej kolejności Urząd Gminy. Urząd ponosi koszty zatrudnienia czterech palaczy CO, co daje średnio około 11 000 złotych miesięcznie – powiedział w rozmowie z naszą redakcją burmistrz gminy Artur Ciecierski. – Średnia krajowa brutto plus koszty zatrudnienia palaczy i dodatkowo koszty instalacji pieca oraz koszty związane ze zmianą ogrzewania Urzędu Gminy zwrócą się pod dwóch miesiącach.
Już 15 marca w Gminnym Ośrodku Kultury rusza cykl spotkań informacyjnych z mieszkańcami w sprawie podłączenia się do sieci gazociągowej. O godz.18:30 spotkają się mieszkańcy ulic: Ostrzykowizna, Duchowizna, Parowa Okólna. Kolejne spotkanie odbędzie się tego samego dnia o godzinie 19:30 dla mieszkańców zamieszkujących tereny przy ul. Płońskiej.
Burmistrz zapewnia, że wszyscy mieszkańcy gminy zostaną powiadomieni o powyższych spotkaniach na piśmie, ponieważ nie wszyscy mają dostęp do internetu.
– Chcemy wszystkim skutecznie doręczyć takie powiadomienia, ponieważ zależy nam na tym, żeby każdy mógł wysłuchać przedstawicieli firmy. Ja robię wszystko, co w mojej mocy, żeby w miarę szybko, w porozumieniu z firmą, organizować te spotkania – dodał burmistrz.
W czasie spotkań mieszkańcy będą mogli uzyskać odpowiedzi na pytania: Jakie koszta związane są z przyłączem? Jakie zadania leżą po stronie mieszkańców? Jaki jest wstępny koszt pieca?
– Bardzo się cieszę, że miesiąc rozmów z firmą wykazał, że to, czego nie udało się zrobić w ciągu pięciu lat, zrobimy w rok – powiedział Ciecierski.
W środę 2 marca  odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział: burmistrz gminy Zakroczym, przedstawiciele zarządu spółdzielni “Dążność” – Prezes Zarządu Jadwiga Zielonka, Jarosław Kulawiak – Zastępca Prezesa ds. Inwestycji i Rozwoju oraz Prezes Zarządu firmy Gazownia Serwis Remigiusz Górzyński.
W czasie spotkania podjęto decyzję, że jeszcze w tym roku “Dążność”, która zarządza osiedlem przy ulicy Tylnej i Al. Spółdzielni, zmieni ogrzewanie z oleju na gaz ziemny, a także wykona przyłącze na budynkach, aby w przyszłości móc zapewnić mieszkańcom osiedla gaz ziemny w mieszkaniach.
Gmina zapewnia, że od nowego sezonu grzewczego zmaleje opłata za ogrzewanie.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…