Frodo odnalazł zaginionego mieszkańca Twierdzy Modlin

2022-08-18 11:27:26

Wczoraj, 17 sierpnia 2022 r. około godz. 14:00, do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu 39- latka z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Mężczyzna tego samego dnia przed południem oddalił się z miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Matka zaniepokojona nieobecnością syna w domu, zgłosiła na policji jego zaginięcie.

W nowodworskiej komendzie ogłoszono alarm. Funkcjonariusze rozpoczęli intensywne poszukiwania zaginionego mężczyzny, które trwały aż do późnego wieczora. Zaangażowanych było wiele służb. 39- latka szukali zarówno nowodworscy mundurowi jak również policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Piasecznie. Wsparli ich także druhowie z Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim, w tym Ratownictwa Wodnego z Modlina Twierdzy, z którego skierowano specjalną grupę poszukiwawczo – ratowniczą z psami tropiącymi. Wykorzystano ponadto policyjny śmigłowiec “Bell”, ze stanu Komendy Głównej Policji, psa służbowego, quady oraz motoambulans.

Działania trwały kilka godzin. Obszar poszukiwań obejmował w szczególności rozległy i trudno dostępny teren Modlina Twierdzy, nad rzeką Narew i Wisłą. Prowadzone z wielkim zaangażowaniem wielu osób, poszukiwania zaginionego 39- latka zakończyły się szczęśliwie wczoraj po godz. 20:00. Mężczyzna został odnaleziony przez psa poszukiwawczo- ratowniczego Frodo, z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwa Wodnego w Modlinie Twierdzy.

Nowodworzanin znajdował się w trudno dostępnym miejscu, w niecce wyżłobionej w burcie rzeki Wisły. Mężczyzna był osłabiony i nie miał siły iść samodzielnie. Strażacy quadem przetransportowali go w bezpieczne miejsce, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Następnie 39- latek został przekazany pod opiekę członkom swojej rodziny.

Akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Odnalezienie zaginionego mężczyzny to kolejny sukces i dowód na doskonałą współpracę wszystkich służb, zaangażowanych we wczorajsze działania.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *