Forteczna – ulica zapomniana

2017-12-19 10:39:29

Ulica Forteczna w Modlinie Starym, według mieszkańców, jest najbardziej zaniedbaną i zapomnianą przez rządzących ulicą na terenie osiedla. Pisma mieszkańców skierowane do burmistrz z prośbą o remont tej ulicy, nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Głównym problemem, z którym zmagają się mieszkańcy ul. Fortecznej w Modlinie Starym, jest tragiczny stan nawierzchni tej ulicy.

– Dotychczasowa nawierzchnia jest tragiczna, w deszczowe dni błoto i bagno, natomiast latem nie można prania wywiesić przed domem, bo kurz i piach unosi się w powietrzu – mówi w rozmowie z naszą redakcją mieszkanka ulicy Fortecznej.

Kilka lat temu, mieszkańcom kazano, pod groźbą kary, przesunąć budynki. Tłumaczono to budową drogi. Budynki zostały przesunięte, a drogi jak nie było tak nie ma. Faktem jest, że co  jakiś czas na ulicy Fortecznej pojawia się koparka, by wyrównać doły. Nie załatwia to jednak problemów mieszkańców.

– Dzieci tą droga chodzą do szkoły, przejście nią w deszczowe dni jest tragedią, buty zabłocone zaraz po wyjściu z domu, tak się nie da żyć – mówi inny mieszkaniec ulicy Fortecznej.

Zdarzało się, że mieszkańcy musieli naprawiać również zawieszenie w samochodzie, ponieważ jazda ulicą Forteczną spowodowała jego uszkodzenie.

– Dziur na tej ulicy w żaden sposób nie da się ominąć – mówi mieszkanka ulicy Fortecznej.

Warto dodać, że główną przyczyną ciągłych dziur w drodze jest fakt, że na ulicy Fortecznej znajduje się parking, na na którym parkują autobusy oraz ciężarówki, które by na niego wjechać ulicą tą muszą przejechać.

– My, mieszkańcy tej ulicy, jesteśmy bardzo zniesmaczeni podejściem miasta do tej sytuacji – mówią zgodnie mieszkańcy.

Czy urząd planuje remont ulicy Fortecznej w przyszłym roku? Dowiemy się tego w momencie, kiedy otrzymamy odpowiedzi na pytania skierowane do nowodworskiego magistratu. Do tematu powrócimy.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…