Facebook

Forteczna – ulica zapomniana

2017-12-19 10:39:29

Ulica Forteczna w Modlinie Starym, według mieszkańców, jest najbardziej zaniedbaną i zapomnianą przez rządzących ulicą na terenie osiedla. Pisma mieszkańców skierowane do burmistrz z prośbą o remont tej ulicy, nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Głównym problemem, z którym zmagają się mieszkańcy ul. Fortecznej w Modlinie Starym, jest tragiczny stan nawierzchni tej ulicy.

– Dotychczasowa nawierzchnia jest tragiczna, w deszczowe dni błoto i bagno, natomiast latem nie można prania wywiesić przed domem, bo kurz i piach unosi się w powietrzu – mówi w rozmowie z naszą redakcją mieszkanka ulicy Fortecznej.

Kilka lat temu, mieszkańcom kazano, pod groźbą kary, przesunąć budynki. Tłumaczono to budową drogi. Budynki zostały przesunięte, a drogi jak nie było tak nie ma. Faktem jest, że co  jakiś czas na ulicy Fortecznej pojawia się koparka, by wyrównać doły. Nie załatwia to jednak problemów mieszkańców.

– Dzieci tą droga chodzą do szkoły, przejście nią w deszczowe dni jest tragedią, buty zabłocone zaraz po wyjściu z domu, tak się nie da żyć – mówi inny mieszkaniec ulicy Fortecznej.

Zdarzało się, że mieszkańcy musieli naprawiać również zawieszenie w samochodzie, ponieważ jazda ulicą Forteczną spowodowała jego uszkodzenie.

– Dziur na tej ulicy w żaden sposób nie da się ominąć – mówi mieszkanka ulicy Fortecznej.

Warto dodać, że główną przyczyną ciągłych dziur w drodze jest fakt, że na ulicy Fortecznej znajduje się parking, na na którym parkują autobusy oraz ciężarówki, które by na niego wjechać ulicą tą muszą przejechać.

– My, mieszkańcy tej ulicy, jesteśmy bardzo zniesmaczeni podejściem miasta do tej sytuacji – mówią zgodnie mieszkańcy.

Czy urząd planuje remont ulicy Fortecznej w przyszłym roku? Dowiemy się tego w momencie, kiedy otrzymamy odpowiedzi na pytania skierowane do nowodworskiego magistratu. Do tematu powrócimy.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *