Facebook

Ewakuacja lotniska. Powodem ciemny plecak

2017-07-24 1:48:03

We wtorek (18.07) zarządzono ewakuację lotniska Modlin. Powodem był pozostawiony bez opieki bagaż. Ewakuowano zarówno pasażerów, jak i pracowników lotniska.

Ok. godz. 21:00 do dyżurnych PSG Warszawa-Modlin wpłynęła informacja o ciemnym plecaku pozostawionym na antresoli przy windzie. Na miejsce zdarzenia wysłano pirotechników ze Straży Granicznej.

Na podstawie monitoringu i rozpytania pasażerów funkcjonariuszom nie udało się ustalić właściciela porzuconego bagażu. W związku z tym, wyznaczono wstępną strefę bezpieczeństwa i zarządzono ewakuację całego terminala oraz dróg dojazdowych do lotniska.

Następnie – po przybyciu na miejsce służb medycznych, straży pożarnej i policji – pirotechnicy przeprowadzili rozpoznanie pirotechniczne. Wykorzystali do tego m.in. specjalny kombinezon oraz przenośne urządzenie rentgenowskie Scanna. Specjaliści ustalili, że plecak nie zawiera żadnego niebezpiecznego ładunku.

Przez roztargnionego pasażera opóźnione były operacje lotnicze na kierunkach: Londyn-Stansted oraz East Midlands. W wyniku podjętych czynności ewakuowano ok. 200 osób.

Z kolei plecak przekazano pracownikom lotniska Modlin z zastrzeżeniem o nie wydawaniu go właścicielowi bez zgody Straży Granicznej.

TH/nadwislanski.strazgraniczna.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…