Facebook

Ewa Brodnicka Mistrzynią Europy!

2015-12-23 12:51:46

Choć do świąt zostało jeszcze kilka dni, Ewa Brodnicka już w minioną sobotę – 20 grudnia – sprawiła sobie oraz kibicom świąteczny prezent w postaci tytułu Zawodowej Mistrzyni Europy w boksie, w wadze lekkiej

Podczas sobotniej gali BudWeld Boxing Night w Łomiankach odbyło się siedem walk. W walce wieczoru o tytuł Mistrzyni Europy walczyła pochodząca z Zakroczymia Ewa Brodnicka (10-0-0). Jej rywalką była Belgijka Elfi Philips(6-3-3). Walka została zakontraktowana na 10 rund, które zadecydowały o tym, kto zostanie właścicielem pasa EBU.

 Kim jest Ewa Brodnicka?

Niepokonana Brodnicka uważana jest za królową polskiego pięściarstwa zawodowego. Oprócz tytułu zdobytego w Łomiankach, zakroczymianka ma na swoim koncie jeszcze Mistrzostwo Świata federacji WBF oraz Wicemistrzostwo Świata w Kickboxingu.

Ewa urodziła się w Nowym Dworze Mazowieckim. Zawodniczka jest absolwentką warszawskiego AWF-u . Brodnicka zadebiutowała w 2007 roku podczas Mistrzostw Polski w Boksie, w czasie których zdobyła swój pierwszy medal, zajmując tym samym drugie miejsce. W tym samym roku Brodnicka wystąpiła na Mistrzostwach Unii Europejskiej, gdzie zdobyła brązowy medal. W 2011 roku Ewa rozpoczęła treningi kickboxingu, dzięki którym zdobyła kilka innych, bardzo ważnych tytułów.

 Równie mocna rywalka…

Tym razem rywalką Ewy Brodnickiej była podchodząca z Belgii 22-letnia Elfi Philips. Starcie z zakroczymianką było dla niej dwunastą walką na zawodowym ringu, w tym trzecią porażką. W tym roku młoda Belgijka walczyła czterokrotnie. Oprócz przegranej z Ewą Brodnicką, Elfi wygrała dwa razy, nokautując swoje rywalki oraz remisując z Myriam Dellal na początku tego roku. Bilans Elfi to 6 zwycięstw (2 przed czasem), 3 remisy i 3 porażki.

 Walka o Mistrzostwo

Bitwa o pas EBU rozpoczęła się na hali przy ulicy Staszica w Łomiankach kilka minut po 23. Na trybunach słychać było głośny doping mieszkańców Zakroczymia, którzy przybyli wspierać swoją zawodniczkę. Elfi Philips – bez kompleksów – rzuciła się na swoją, bardziej doświadczoną rywalkę. Agresywnie boksująca Belgijka zadała Ewie Brodnickiej serię ciosów. Zakroczymianka często musiała ratować się klinczem, jednak nie dawała się całkowicie zdominować.

Ewa wyprowadzała celne, mocne ciosy. Philips bardzo dobrze przygotowana była kondycyjnie. Przez cały czas trwania walki po Belgijce nie widać było zmęczenia. Niesiona przez doping kibiców Ewa Brodnicka w 8 rundzie ruszyła ostro do ataku. Ostatnie rundy walki bezsprzecznie należały do Polki. Zaowocowało to zwycięstwem. Sędziowie byli jednogłośni, decydując o zwycięstwie Brodnickiej (98:92, 98:93, 93). Ten wynik oznaczał wtedy jedno: Królowa polskiego boksu – Ewa Brodnicka – kontynuuje serię swoich zwycięstw. Po walce zakroczymianka podziękowała swoim kibicom za wsparcie oraz spotkała się z obecnym na hali w Łomiankach burmistrzem gminy Zakroczym – Arturem Ciecierskim, z którym zna się i przyjaźni od najmłodszych lat.

KR

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…