Facebook
Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2022-04-22 11:34:01

W środę, 21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Nasielsku, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego organizatorem jest Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z trzech szkół powiatu nowodworskiego, wykazując się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i znajomości zasad ruchu drogowego. Za przeprowadzenie turnieju odpowiedzialny był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z nowodworskiej komendy policji.

21 kwietnia 2022 r. o godz. 10:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku, rozpoczęły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nad przebiegiem imprezy czuwali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz nauczyciele z miejscowej placówki oświatowej.
W turnieju wzięło udział 22 uczniów z trzech szkół powiatu nowodworskiego. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku, Szkoła Podstawowa im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Nowych Pieścirogach oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4 im. Obrońców Modlina w Nowym Dworze Mazowieckim. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe, z klas V-VI oraz VII- VIII.
Najpierw uczestnicy przystąpili do zadań teoretycznych, które składały się z dwóch testów, opracowanych przez podkom. Sebastiana Podgórskiego, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego nowodworskiej komendy. Następnie uczniowie przystąpili do zadań praktycznych. Polegały one na udzieleniu pierwszej pomocy, gdzie wiedzę dzieci oceniali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nasielsku oraz na pokonaniu rowerowego toru przeszkód, nad którego przebiegiem i bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze nowodworskiego ruchu drogowego. Testy wiedzy sprawdzone zostały przez oficera prasowego nowodworskiej komendy oraz nauczycieli nasielskiej szkoły.
Zawodnicy wykazali się dużą wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa oraz znajomości zasad ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz sprawnością podczas pokonywania toru przeszkód na rowerze.
Po zakończeniu zmagań, gratulacje laureatom złożył obecny na turnieju Wicestarosta Nowodworski Pan Paweł Calak, który przekazał każdemu z dzieci ufundowane przez Starostę Nowodworskiego upominki.
Nie zabrakło również słów uznania od Dyrektora Szkoły Pana Mariusza Kraszewskiego, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim podkom. Sebastiana Podgórskiego, druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nasielsku oraz zaangażowanego w całe przedsięwzięcie nauczyciela tamtejszej placówki oświatowej, Pani Moniki Paluszek. Podziękowania wpłynęły również na ręce nauczycieli przygotowujących swoich podopiecznych do zmagań w turnieju.
Funkcjonariusze nowodworskiej komendy policji otrzymali podziękowania za wspieranie działań wychowawczych i profilaktycznych oraz przeprowadzenie eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

I miejsce wśród młodszych uczestników zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starych Pieścirgach, natomiast w grupie starszej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nasielsku.

Wyłoniono także najlepszego uczestnika I grupie wiekowej klasyfikacji ogólnej, Karolinę Truchel, zaś w II grupie ucznia Szymona Chmurskiego.

Laureaci eliminacji wezmą w najbliższym czasie udział w kolejnym już, rejonowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu Drogowym, który odbędzie się w Warszawie.
Zwycięzcom gratulujemy, życząc jednocześnie dalszych sukcesów.

asp. sztab. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *